PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Boisko Piłkarskie Plato otwarte

Poniedziałek, 25 października 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka24 października został uroczyście oddany do użytku nowy obiekt Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem - Boisko Piłkarskie Plato. Jego poświęcenia dokonał ks. prałat Stanisław Szyszka. W uroczystościach wziął udział Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sportu i Turystyki Ireneusz Raś, poseł Andrzej Gut-Mostowy, poseł Jacek Krupa oraz wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik.


Na nowym boisku w tym samym dniu rozegrany został Finał Międzyzakładowego Turnieju o Puchar Dyrektora COS OPO Zakopane. Z wynikiem 1:0 wygrali piłkarze D.W "Warszawianka". Nie odbył się natomiast zapowiadany mecz samorządowców z parlamentarzystami. Poseł Ireneusz Raś obiecywał jednak, że w przyszłym roku rozegrany zostanie tutaj towarzyski mecz pomiędzy posłami z Polski i Słowacji.

Nowe boisko piłkarskie posiada sztuczną nawierzchnię, pełne zaplecze techniczno-sanitarne i oświetlenie. Zlokalizowane jest pomiędzy Zespołem Skoczni Narciarskich "Średnia Krokiew" a Torem Lodowym. Jest najwyżej położonym tego typu obiektem w Polsce. Płyta boiska usytuowana jest na wysokości 950 m n.p.m. Budowa obiektu trwała rok, a koszt inwestycji wyniósł 5,5 mln złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.