PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Ostatnie zawody TAURONA zakończone

Środa, 4 kwietnia 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Ostatnie zawody TAURONA zakończoneW sobotę 31 marca odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody przygotowane w ramach programu TAURON Bachleda Ski. Tym razem narciarze mieli okazję do wspólnej jazdy z polskim medalistą i pomysłodawcą projektu – Andrzejem Bachledą-Curusiem na zakopiańskich Kalatówkach.


„Zakończenie sezonu z mistrzem” z pewnością można zaliczyć do udanych. Oprócz samego mistrza na stoku w Zakopanem stawiło się wiele ciekawych osób związanych z narciarstwem i górami. Przybyli między innymi Stanisław Karpiel – architekt, autor projektu przebudowy Dużej skoczni w Zakopanem, Józef Kurek – niegdyś czołowy zawodnik AZS czy Jacek Kowalski – architekt, autor wielu projektów na całym świecie.

Oprócz części sportowej spotkanie było również okazją do wspomnień. Sprzyjała lokalizacja imprezy, bowiem – jak przypomina Andrzej Bachleda Curuś – w Suchym Żlebie ponad 70 lat temu odbyły się Mistrzostwa Świata w konkurencjach alpejskich: - To były olbrzymie zawody. Na dole 50 tysięcy osób. To była nasza polska duma, gdy odradzająca się wtedy Polska potrafiła zorganizować tak olbrzymią imprezę porównywalną do Igrzysk Olimpijskich.

W zawodach każdy startujący miał 2 przejazdy na 2 oddzielnie przygotowanych trasach slalomu. W końcowej kwalifikacji brana pod uwagę była suma lepszych czasów na każdym torze. Ostatecznie, po uwzględnieniu specjalnego współczynnika wieku, wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Gajewska – była zawodniczka alpejska, a obecnie skialpinistka. Druga Jadwiga Brzosko – niegdyś znakomita juniorka, a trzecia Katarzyna Figura – obecnie jedna z najlepszych skialpinistek w Polsce. Wśród panów triumfował Wojciech Gajewski. Srebro wywalczył Jerzy Surmiak – czołowy junior w latach 70-tych, obecnie instruktor i przewodnik tatrzański. Brąz przypadł natomiast Piotrowi Oramusowi – juniorowi trenującemu obecnie w Siepraw Ski.

Po zawodach miała miejsce dekoracja zwycięzców połączona z wręczeniem nagród. Nasz mistrz – Andrzej Bachleda Curuś podsumował cały sezon słowami: - To już koniec sezonu i jestem zadowolony, że kończąc rozpoczynamy też kolejną edycję tego rodzaju spotkań. Wszystkiego dobrego. Nie ma więc wątpliwości, że TAURON Polska Energia również w przyszłym roku postara się, by narciarstwo alpejskie na stałe wpisało się w kalendarz imprez zimowych w Polsce.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.