PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

VIII Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym

Wtorek, 23 kwietnia 2013 r.
Autor: Hanna Kardaś - Wicher

fot. Hanna Kardaś - WicherW sobotę 20 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem na Harendzie odbył się już po raz ósmy Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym. Ryszard Leśniak był wieloletnim działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem, sędzią i dziennikarzem. Zajmował się między innymi tenisem stołowym. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Hanna Kardaś-Wicher nauczycielka SP 9 w Zakopanem, a w przeprowadzeniu turnieju pomógł Wydział Edukacji Turystyki i Sportu UM Zakopane.


Tegoroczna impreza zgromadziła rekordową, bo 54-osobową grupę miłośników tenisa stołowego, dorosłych, młodzież i dzieci z Zakopanego i okolic.

W turnieju indywidualnym w kategorii open pierwsze miejsce wywalczył Paweł Pęksa. Drugą pozycję zajął Kazimierz Stopka Prokowski, trzeci był Marian Różański – wszyscy trzej panowie z Zakopanego.

W młodszej grupie łączącej zawodników szkół podstawowych i gimnazjów najlepszy był Mateusz Stachoń - Haziak tuż za nim Maciej Dziedzic a trzecie miejsce wywalczył Bartosz Bryjak /wszyscy Gimnazjum nr 1 Zakopane/. Wyłoniono również zawodnika ze szkoły podstawowej, który w kategorii SP/G zajął najwyższe miejsce. Został nim Krzysztof Kadłub /SP 2 Zakopane/.

W tym roku do turnieju zgłosiło się również wiele dziewcząt. Najlepszą zawodniczką w kategorii SP/G została Magdalena Stachoń-Haziak /SP 9 Zakopane/, drugie miejsce wywalczyła Justyna Król /Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem/ a trzecie –Michalina Gąsienica-Laskowy /SP 3 Zakopane/.

Miłym gościem turnieju była żona patrona Memoriału - Ryszarda Leśniaka Pani Danuta Leśniak, która wręczyła puchary, dyplomy, liczne nagrody i upominki uczestnikom imprezy.

Emocje były również poza stołami ping pong’owymi i na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez darczyńców imprezy.

Przeprowadzenie turnieju oraz wręczenie zawodnikom tak wielu wspaniałych nagród, upominków i poczęstunku nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości wielu osób, firm i instytucji, którym organizator i uczestnicy serdecznie dziękują!

W przeprowadzeniu imprezy pomogli /m.in. fundując puchary, napoje, słodycze, ofiarowując nagrody/:

Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane

Marek Barnowski

Małgorzata i Leszek Behounek

Mirosław Marcisz

Piotr Kyc – dyrektor SP 9 Zakopane

„miłośnicy siatkówki z Harendy”

eJanosik.pl

Rada Rodziców SP9 Zakopane /Helena Bachleda, Helena Bachleda-Szeliga, Karolina Bobak, Małgorzata Lesisz/

PSS Społem Zakopane

Hurtownia „Duo” Zakopane

Janusz Szczepaniak

Hurtownia napojów „Gawis”

MiD Sklep Sportowy Nowy Targ

Maria Bachleda-Curuś

Dziękujemy!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.