PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych

Poniedziałek, 14 grudnia 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

Małopolskie Zawody Olimpiad SpecjalnychW niedzielę 13 grudnia 2015 r. na stoku narciarskim "Pod Skocznią" w Zakopanem odbyły się Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim. Olimpiady Specjalne to międzynarodowy ruch sportowy, który promuje rywalizację sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnych dyscyplinach sportowych, letnich i zimowych. Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim w Zakopanem zorganizował Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działający od roku przy Fundacji HANDICAP Zakopane.


W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Zakopanego, Nowego Targu i Krakowa. W bardzo trudnych warunkach, na mocno oblodzonej trasie i przy silnym wietrze i przelotnych opadach deszczu sportowcy  rywalizowali w konkurencjach na poziomie "początkujący" w slalomie, w gigancie, w zjeździe swobodnym i wyścigu na 10m. Zawodnicy, mimo trudnych warunków,  zaprezentowali pewną, solidną jazdę na nartach, dobry poziom i promienny uśmiech satysfakcji na twarzach po przejechaniu linii mety. Zmaganiom sportowców towarzyszył wspaniały doping ustawionych wzdłuż trasy i przy mecie Kibiców, Opiekunów i  Rodzin. Po zawodach był poczęstunek i dekoracja medalistów.

Złote medale w poszczególnych grupach i konkurencjach wywalczyli: Krystian Kicmal, Karina Stankiewicz, Antoś Wiercioch, Maciek Krajewski, Amanda Łukaszczyk (wszyscy Klub OS I LOVE SKI ZAKOPANE) i Patryk Tomczyk (KOS Kraków).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i medalistom!

Mamy nadzieję zobaczyć naszych sportowców na Ogólnopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim  w marcu 2016r. w Zakopanem.

Fundacja HANDICAP Zakopane i  Klub OS  I LOVE SKI ZAKOPANE dziękują wszystkim Wolontariuszom, Pomocnikom, Opiekunom, Trenerom, przedstawicielowi TOPR, Lekarzowi Zawodów i Zawodnikom za obecność, udział i pomoc w organizacji pierwszych od ponad 20 lat regionalnych zawodów Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.