PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Maj 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

"Rodzice serca..."

Niedziela, 31 maja 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

"Rodzice serca..."30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało w Jasnym Pałacu spotkanie rodzin zastępczych. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony przez Sejm w roku 2004 dzięki staraniom Fundacji Przyjaciółka, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie oraz Stowarzyszenia Rodziców Zastępczych „Misja Nadziei”. Inicjatorzy tego pomysłu zbierali podpisy pod projektem ustawy, aby ustanowić to święto na zasadzie inicjatywy obywatelskiej.


Dzisiaj, kiedy w domach dziecka wychowuje się ponad 21.000 dzieci i liczba ta nie zmniejsza się, ważna jest rodzinna opieka zastępcza. W Polsce w rodzinach zastępczych wychowuje się ok. 65 tys. dzieci.
Idea rodzinnej opieki zastępczej wiąże się nierozerwalnie z ogromnym wysiłkiem i okazywaniem dzieciom miłości, której poskąpił im los.
Za ten codzienny, rodzicielski trud podziękowała obecnym w sali lustrzanej rodzicom Małgorzata Janik - Trela, dyrektor PCPR-u w Zakopanem. Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica – Makowski podziękował im za służbę rodzinną, dzięki której wiele dzieci może mieć dom. „Jesteście rodzicami serca. Życzę wam zdrowia, cierpliwości oraz doświadczenia tego dobra, które okazujecie potrzebującym. Życzę wam, aby to ciepło, które dajecie wróciło do was” – tymi słowami Starosta zakończył część oficjalną.
Dla gościu wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Przygotowali oni pogodny, żartobliwy program słowno – muzyczny. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich na poczęstunek.

A może Twój dom mógłby stać się domem dla dziecka pozbawionego rodziny?

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.