PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów śniegu

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

fot. Paweł StanuchPadający od kilku dni śnieg jest powodem gwałtownego wzrostu liczby interwencji Straży Pożarnej na terenie powiatu tatrzańskiego. Strażacy usuwają przede wszystkim połamane konary drzew wiszące nad chodnikami i ulicami, wzywani są także do wypadków drogowych, których przyczyna są trudne warunki na drogach.


Intensywne opady mokrego śniegu trwające już nieprzerwanie od wtorku spowodowały zagrożenia i znaczne utrudnienia na tym terenie. Utrudnienia związane są przede wszystkim z poruszaniem się zarówno samochodami jaki i pieszo. Natomiast zagrożenia powodują obciążone śniegiem i mokrymi liśćmi drzewa i krzewy, które niejednokrotnie wiszą nad chodnikami i jezdniami. Jednak mieszkańcy naszego powiatu oraz goście mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wszelkie zagrożenia związane z tą sytuacją są usuwane na bieżąco. Na drogach pracują pługi, natomiast strażacy cały czas usuwają skutki ciągłych opadów mokrego śniegu - poinformował mł. kpt. Marek Szydło Rzecznik Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.
Od wtorku do czwartku strażacy powiatu tatrzańskiego - zarówno zawodowi jaki i ochotnicy - interweniowali już prawie 200 razy usuwając połamane, wiszące niebezpiecznie i zagrażające ludziom oraz ich dobytkowi konary.
Pomimo naszych ciągłych działań istnieje jednak nadal prawdopodobieństwo doznania urazów w wyniku spadnięcia obciążonych śniegiem konarów. Dlatego prosimy mieszkańców, żeby w sytuacji, gdy nie jest to konieczne nie wychodzili z domów, a także w miarę możliwości strząsali śnieg z drzew i krzewów znajdujących się na ich posesji. Właściciele budynków powinni także sukcesywnie usuwać z nich śnieg, sople i nawisy śnieżne. Gdy będzie istniała potrzeba interwencji jednostek Straży Pożarnej prosimy o kontakt pod numer 018 20 20 910 lub alarmowy 998 - z takim apelem zwrócił się mł. kpt. Marek Szydło do mieszkańców powiatu.
W serwisie Watra foto-relacja z ataku zimy oraz działań Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.