PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Wizyta bułgarskiej delegacji z Bańsko

Sobota, 26 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem w dniach 24-27 czerwca przebywa 11-osobowa delegacja z bułgarskiej miejscowości Bańsko. Spotkanie jest podsumowaniem projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Bańsko-Zakopane: wymiana dobrych praktyk i współpraca w dziedzinie rozwoju i marketingu turystyki zimowej”.


Do Zakopanego przyjechali przedstawiciele branży turystycznej oraz władz Bańsko z wiceburmistrz Saszką Waczkową na czele. Inicjatorem projektu były właśnie władze Bańsko. Saszka Waczkowa dwa lata temu podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich pierwszy raz gościła pod Tatrami i wtedy narodził się pomysł. Natomiast kontakty między urzędami obu miast nawiązane zostały już wcześniej.

- Problemy naszych miast są podobne, warto więc dzielić się doświadczeniami. Bezpośredni kontakt jest najważniejszy i to jest zaletą tego typu projektów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać i zacieśniać  – mówiła podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Saszka Waczkowa.

- Bańsko inicjując ten projekt chciało skorzystać z naszej wiedzy i doświadczeń. Będąc tam stwierdziłem jednak, że również my możemy bardzo skorzystać – mówił wicestarosta Andrzej Skupień.

Jest to już druga wizyta delegacji z Bańsko w Zakopanem. W ramach projektu również przedstawiciele Zakopanego gościli w Bańsko. Podczas wyjazdów ich uczestnicy zapoznawali się z funkcjonowaniem obu miast, ich problemami i pozytywnymi doświadczeniami z dziedziny turystyki i sportów zimowych. Efektem będzie opublikowanie analizy marketingowej dotyczącej tej dziedziny.

Obie strony wyrażają nadzieję na dalszą współpracę i realizację kolejnych projektów. W kręgu zainteresowań są także takie zagadnienia jak rozwój turystyki letniej, a także oferty kulturalnej, zwłaszcza folkloru.

Bańsko to malownicza miejscowość położona na wysokości 925 m n.p.m. i jeden z najsłynniejszych rejonów narciarskich w Bułgarii, gdzie co roku przybywają turyści z całej Europy. Strefa narciarska to aż 70 km tras z kolejką linową i licznymi wyciągami. Bardzo dobrze rozwinięta jest również baza hotelowa. O randze miejscowości świadczy też fakt, że organizuje ona zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet i wiele innych zimowych imprez sportowych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.