PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Pomoc dla powodzian

Piątek, 9 lipca 2010 r.
Autor: Jacek Mosur

Pomoc dla powodzianNa początku czerwca, tuż po przejściu fali powodziowej narodził się pomysł zorganizowania pomocy powodzianom. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli Prezes Związku Podhalan w Zakopanem Marcin Zubek i Jarosław Gąsienica – Mazurkiewicz. W związku z tym dniu 30 czerwca 2010 roku o godzinie drugiej w nocy wyruszyliśmy na tereny popowodziowe do gminy Wilków w celu przekazania darów rzeczowych poszkodowanym.


Dary dla powodzian ofiarowali:
- DR ZOFIA KOMUSIŃSKA – BIEDERMANN
- DARIUSZ BABOŃ
- STANISŁAW GĄSIENICA – SZYMKÓW
- HELENA I JAROSŁAW GĄSIENICA – MAZURKIEWICZ
- FRANCISZEK KRÓL I KAZIMIERZ STOCH - WAKA
- APTEKA - MARZENA MITAN - ABEL
- APTEKA TATRZAŃSKA
- CARITAS ZAKOPANE
- FIRMA FAMIX - ANNA I ANDRZEJ FĄFROWICZ
- HURTOWNIA BRUTAL - ANDRZEJ SKUPIEŃ I STANISŁAW KARP
- HURTOWNIA SPOŻYWCZA - KRZYSZTOF CHEŁMECKI
- FIRMA PAKFOL - STANISŁAW BACHLEDA
- PIEKARNIA EKOLOGICZNA - ANNA PIWOWARCZYK
Przyczepę nieodpłatnie użyczyła:
- WYPOŻYCZALNIA PRZYCZEP RENT A… - MONIKA PIEKACZ, NOWY TARG

Po rozdysponowaniu darów, przez trzy dni braliśmy udział w porządkowaniu zalanych gospodarstw, skuwaniu tynków, zrywaniu podłóg itp. Zapoznaliśmy się również z ogólną sytuacją na tym terenie.
Ogrom zniszczeń można zobaczyć na zdjęciach, które zrobiliśmy na terenach dotkniętych tą niewyobrażalną klęską.
Nasza akcja na pewno nie była jednorazowa. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę wesprzeć nasze działania finansowo, darami rzeczowymi czy też pracą na terenach popowodziowych (zapraszamy wolontariuszy: elektryków, hydraulików i tynkarzy oraz wszystkich chętnych do prac fizycznych. Jest to w tej chwili najbardziej potrzebna pomoc. Jeden turnus będzie trwał około 3 dni.) prosimy o kontakt z numerem telefonu Oddziału Związku Podhalan w Zakopanem 18 20 133 30.


W najbliższym czasie odbędzie się też zaplanowany wcześniej koncert charytatywny połączony z aukcją na rzecz powodzian. W koncercie wezmą udział znane regionalne zespoły muzyczne i grupy teatralne.
W związku z tym zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, artystów, twórców ludowych, rzemieślników o przekazywanie przedmiotów na tą aukcję.

Wszystkim dotychczasowym i przyszłym darczyńcom w imieniu powodzian serdecznie dziękujemy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.