PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Ksiądz Kardynał w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

Wtorek, 3 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycMuzeum Jana Kasprowicza na Harendzie odwiedził w ostatnich dniach Ksiądz Kardynał Józef Glemp, który po raz pierwszy odwiedził dom Poety. Temu niezwykłemu spotkaniu towarzyszyło wzruszenie, jakie się pojawia, kiedy stajemy wobec rzeczy, w jakiś sposób nam bliskich, przypominających dzieciństwo, młodość, nasze rodzinne strony.


Jego Eminencja, tak jak Jan Kasprowicz pochodzi z Kujaw. Urodził się w Inowrocławiu. Ścieżki jego dzieciństwa, to te same, którymi chodził Poeta.
Wyraz temu dał Ksiądz Kardynał w słowach, jakie wpisał do naszej Księgi Pamiątkowej: Ze wzruszeniem nawiedzam Jana Kasprowicza, mojego wielkiego Rodaka, Kujawiaka, ciągle znajomego ze szkoły - Gimnazjum i Liceum Jego imienia. Wiele razy przemierzyłem drogę Inowrocław - Szymborze. Niech ten Kujawiak, kochający Zakopane, Góry Tatry i Harendę, uczy kochać Ojczyznę w pięknie słowa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.