PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Janusz Majcher kandydatem na burmistrza Komitetu "Twoje Zakopane"

Środa, 29 września 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW poniedziałek w sali konferencyjnej Hotelu Stamary odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Twoje Zakopane, podczas której oficjalnie ogłoszona została kandydatura Janusza Majchra na Burmistrza Miasta Zakopane w zbliżających się wyborach samorządowych. Zaprezentowano także założenia programowe, wśród których znalazły się takie punkty jak: dalszy rozwój infrastruktury drogowej miasta, zmiana organizacji ruchu i budowa parkingów oraz podnoszenie jakości oferty turystycznej.


Janusz Majcher poinformował, że nie przewiduje zmian na stanowiskach wiceburmistrzów i sekretarza miasta. Podkreślił także bardzo dobrą współprace w radzie miasta z koalicjantami z Jedności Tatrzańskiej i PO.

- To była bardzo trudna decyzja, bo przekonałem się, że nie jest łatwo być burmistrzem Zakopanego. Nie wszystko udało się zrealizować i nie wszystko szło po naszej myśli, ale uruchomiliśmy koło zamachowe, którego efekty już widać. Dlatego zdecydowałem się kandydować i kontynuować rozpoczęte w tej kadencji działania – mówił Janusz Majcher.

Do sukcesów kończącej się kadencji burmistrz zaliczył uruchomienie nowych wydziałów w urzędzie miasta odpowiedzialnych za inwestycje, pozyskiwanie środków unijnych i kontrolę wewnętrzną, opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego, inwestycje drogowe i mieszkaniowe. Mianem porażki określił natomiast nierozwiązane do tej pory kwestie trasy narciarskiej na Gubałówce oraz budowy Zakopianki.

Przewodniczącą sztabu wyborczego została Małgorzata Cichocka, która podczas konferencji zaapelowała do mieszkańców o poparcie kandydata KWW Twoje Zakopane oraz liczny udział w wyborach. Zapowiedziała także, że „Twoje Zakopane” wystawi pełne listy kandydatów do rady miasta oraz rady powiatu z okręgu zakopiańskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.