PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Jedność Tatrzańska ma kandydata na burmistrza Zakopanego

Środa, 27 października 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr Kyc"Jedność Tatrzańska" oficjalnie zgłosiła swojego kandydata na burmistrza Zakopanego. Jest nim Jan Gąsienica Walczak. Decyzja zaskakująca, jakkolwiek była zapowiedziana na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu. Przewodniczący Komitetu Wyborczego Wyborców "Jedność Tatrzańska" - Andrzej Gąsienica - Makowski prezentując kandydata podkreślił jego zalety: pracowitość, kompetencje, doświadczenie, odpowiedzialność, pomysłowość i dynamiczność. To osoba pogodna, wie czego chce.


Obecni na wtorkowym spotkaniu dziennikarze pytali kandydata, który
niedawno deklarował, że nie będzie kontrkandydatem obecnego burmistrza Janusza Majchra o powody zmiany decyzji.

Jan Gąsienica Walczak zdecydował się kandydować powodowany przede wszystkim zainteresowaniem mieszkańców, którzy deklarowali poparcie jego osoby.

- Nie jesteśmy partią polityczną. Dla nas ważny jest głos wyborców. Mam program, odpowiednie przygotowanie i wiem co robić - stwierdził kandydat na burmistrza.

- Czekaliśmy i chcieliśmy, aby wyszło to od ludzi - zauważył Andrzej Gąsienica Makowski, który nie ukrywał osobistego zaangażowania w przekonaniu kandydata do startu w wyborach. Stwierdził on również, że propozycja kandydowania przez Jana Gąsienicę Walczaka na stanowisko burmistrza miasta wyszła od wyborców podczas zbierania podpisów, kiedy nie raz padało pytanie: dlaczego Jedność Tatrzańska nie ma kandydata na burmistrza?

Obecny na konferencji Wawrzyniec Bystrzycki, który - jak przyznał -
osobiście namawiał kandydata do ubiegania się o fotel burmistrza zadeklarował, że Jedność Tatrzańska, w przypadku sukcesu wyborczego,
jest przygotowana na samodzielne poprowadzenie miasta.

Kandydat na burmistrza zapytany przez dziennikarzy o swoje szanse odpowiedział, że ocenia te szanse jako spore, bo i zainteresowanie jego kandydowaniem ze strony wyborców jest duże. Liczy też na przyjazną atmosferę podczas kampanii wyborczej.

Andrzej Skupień zauważył, że kandydowanie przez Jana Gąsienicę
Walczaka na burmistrza nie jest i nie powinno być kandydowaniem
przeciwko komuś. Jest jeszcze dużo czasu, aby wyborcy, spośród paru
zainteresowanych funkcją burmistrza w spokoju dokonali oceny i wyboru swojego kandydata.

Decyzję o wystawieniu przez "Jedność" własnego kandydata komentował
też Leszek Dorula uzasadniając ją potrzebą poszanowania zarówno woli
mieszkańców, jak i zasad demokracji. Każde inne uzgodnienie z pominięciem rozstrzygnięcia wyborczego byłoby ich naruszeniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.