PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Jedność Tatrzańska ma kandydata na burmistrza Zakopanego

Środa, 27 października 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr Kyc"Jedność Tatrzańska" oficjalnie zgłosiła swojego kandydata na burmistrza Zakopanego. Jest nim Jan Gąsienica Walczak. Decyzja zaskakująca, jakkolwiek była zapowiedziana na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu. Przewodniczący Komitetu Wyborczego Wyborców "Jedność Tatrzańska" - Andrzej Gąsienica - Makowski prezentując kandydata podkreślił jego zalety: pracowitość, kompetencje, doświadczenie, odpowiedzialność, pomysłowość i dynamiczność. To osoba pogodna, wie czego chce.


Obecni na wtorkowym spotkaniu dziennikarze pytali kandydata, który
niedawno deklarował, że nie będzie kontrkandydatem obecnego burmistrza Janusza Majchra o powody zmiany decyzji.

Jan Gąsienica Walczak zdecydował się kandydować powodowany przede wszystkim zainteresowaniem mieszkańców, którzy deklarowali poparcie jego osoby.

- Nie jesteśmy partią polityczną. Dla nas ważny jest głos wyborców. Mam program, odpowiednie przygotowanie i wiem co robić - stwierdził kandydat na burmistrza.

- Czekaliśmy i chcieliśmy, aby wyszło to od ludzi - zauważył Andrzej Gąsienica Makowski, który nie ukrywał osobistego zaangażowania w przekonaniu kandydata do startu w wyborach. Stwierdził on również, że propozycja kandydowania przez Jana Gąsienicę Walczaka na stanowisko burmistrza miasta wyszła od wyborców podczas zbierania podpisów, kiedy nie raz padało pytanie: dlaczego Jedność Tatrzańska nie ma kandydata na burmistrza?

Obecny na konferencji Wawrzyniec Bystrzycki, który - jak przyznał -
osobiście namawiał kandydata do ubiegania się o fotel burmistrza zadeklarował, że Jedność Tatrzańska, w przypadku sukcesu wyborczego,
jest przygotowana na samodzielne poprowadzenie miasta.

Kandydat na burmistrza zapytany przez dziennikarzy o swoje szanse odpowiedział, że ocenia te szanse jako spore, bo i zainteresowanie jego kandydowaniem ze strony wyborców jest duże. Liczy też na przyjazną atmosferę podczas kampanii wyborczej.

Andrzej Skupień zauważył, że kandydowanie przez Jana Gąsienicę
Walczaka na burmistrza nie jest i nie powinno być kandydowaniem
przeciwko komuś. Jest jeszcze dużo czasu, aby wyborcy, spośród paru
zainteresowanych funkcją burmistrza w spokoju dokonali oceny i wyboru swojego kandydata.

Decyzję o wystawieniu przez "Jedność" własnego kandydata komentował
też Leszek Dorula uzasadniając ją potrzebą poszanowania zarówno woli
mieszkańców, jak i zasad demokracji. Każde inne uzgodnienie z pominięciem rozstrzygnięcia wyborczego byłoby ich naruszeniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.