PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Szkoła na Olczy - Jubileusz tuż, tuż...

Czwartek, 2 czerwca 2011 r.
Autor: Agnieszka Łukaszczyk, ks. Szczepan Szpoton

Fot - W ogrodzie za szkołą, wśród uczniów, nauczyciele: ks. proboszcz Augustyn Sinka, NN, Maria Roszkowa, kierownik Władysław Roszek, Stefania Pomazańska, NNJeszcze tylko kilkanaście dni pozostało do obchodów 150-lecia edukacji na Olczy. Wydaje się, że wszystkie przygotowania dopięte są na ostatni guzik. Aby uświetnić jubileusz zostało już wykonanych wiele prac, wśród których na szczególną uwagę zasługuje wydanie monografii szkoły, przygotowanej przez pana Lesława Dalla.


W niej między innymi: powstanie szkoły parafialnej, ludowej i powszechnej. Opis sytuacji panującej na Olczy w czasie okupacji. Trudne doświadczenie pożarów budynków należących do szkoły, a także takie tradycje szkolne jak Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego czy sukcesy zespołu wokalnego „Akord”.

Na szczególną uwagę zasługuje część poświęcona rodzinie Roszków, która z pracą edukacyjną na Olczy związana była przez 68 lat.

Jubileusz rozpocznie się 11 czerwca br. Mszą św. o godzinie 9:00 sprawowaną w kościele parafialnym Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.

Zamiarem organizatorów jubileuszu olczańskiej edukacji jest, by każdy kto był związany z Olczą, mógł odnaleźć i odkryć siebie z tamtych lat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.