PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy w Zakopanem!

Czwartek, 27 października 2011 r.
Autor: Barbara Chyc-Myrmuła

Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy w Zakopanem!Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, mający na celu pomóc potrzebującym rodzinom z naszego najbliższego otoczenia. Jest organizowany w tym roku już po raz jedenasty, a w Zakopanem po raz pierwszy. Jako że akcja dopiero rusza na naszym terenie, potrzebne są osoby do pomocy.


Biorący udział w programie wolontariusze to osoby, które znajdują rodziny w potrzebie, włączają je do projektu i stają się opiekunami wybranej rodziny dbając przy tym o to, aby otrzymała ona jak najlepszą pomoc.

Zanim jednak wolontariusze zostaną opiekunami rodzin muszą je trochę bliżej poznać i zdecydować, czy dana rodzina naprawdę potrzebuje pomocy. Wolontariusze pomagają rodzinom, które nie z własnej przyczyny żyją w biedzie lub w jakiś sposób są pokrzywdzone przez los. Jeżeli wolontariusz jest już pewny, że rodzina potrzebuje pomocy, musi dowiedzieć się, czego najbardziej im potrzeba i wpisać to do anonimowej internetowej bazy, aby darczyńcy, czyli osoby fundujące paczki wiedziały, co mają kupić.
Wolontariusz jest przewodnikiem w przygotowywaniu paczki i odpowiada żeby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

W dniu finału akcji wolontariusz dostarcza paczkę rodzinie, której jest opiekunem i jako jedyny może dowiedzieć się, czy paczka sprawiła oczekiwaną radość i opowiedzieć o tym darczyńcy.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem zaloguj się na stronę www.superw.pl

A gdybyś jednak chciał zostać darczyńcą, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, natomiast jeśli chciałbyś wspomóc finansowo akcje skontaktuj się z liderem zakopiańskiej grupy, którym jest Michał Topór-Futer.

Kontakt: tel.: 535504117
e-mail: futerzak@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.