PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Dzieci ze Stryja odwiedziły Zakopane

Wtorek, 13 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW dniach 8 - 11 grudnia w Zakopanem przebywała grupa dzieci z miasta partnerskiego Stryj na Ukrainie, należących do ludowego zespołu Stryjanoczka. Kierowniczką wyprawy była Lida Stasenko – radna Miasta Stryja i jednocześnie dyrektorka tamtejszej szkoły ogólnokształcącej. Goście z Ukrainy zwiedzali Zakopane, spotkali się także z św. Mikołajem.


- Ukraińskie dzieci po raz kolejny mieszkały w domach swych przyjaciół – uczniów Gimnazjum nr 1 w Zakopanem. Tą drogą składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom, którzy gościli w swych progach małych gości i Dyrekcji Gimnazjum nr 1 wraz z nauczycielkami, które zorganizowały pobyt - mówi Hanna Błaszczyk Żurowska, zajmująca się w Urzędzie Miasta kontaktami z miastami partnerskimi.

W trakcie pobytu grupa zwiedzała Zakopane. - Przygotowaliśmy dla dzieci także różne atrakcje m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem pana Kazimierza Szycha oraz zajęcia cyrkowe z panią Ewą Pręgowską, a także pobyt w Aquaparku i zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego. Naszym gościom bardzo spodobało się szkolne kino, gdzie obejrzeli film Roberta Zemckisa "Opowieść wigilijna" z ukraińskim dubbingiem - relacjonuje nauczycielka Renata Nidecka.

Natomiast w sobotę, w samo południe, do sali obrad Urzędu Miasta Zakopane przybył św. Mikołaj, który rozdał dzieciom ze Stryja i dzieciom z Gimnazjum nr 1 świąteczne paczki. W spotkaniu tym wzięli udział: burmistrz Zakopanego – Janusz Majcher, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Leszek Dorula, Sekretarz Miasta – Renata Szych, radni – Bożena Solańska i Wawrzyniec Bystrzycki, opiekunowie grup oraz niektórzy rodzice. Całość prowadziła Hanna Błaszczyk-Żurowska. Spotkanie zakończyło się utworzeniem kręgu przyjaźni i odśpiewaniem kolęd: polskiej i ukraińskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.