PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Rekord "Hotelarza" w XX Finale WOŚP

Czwartek, 12 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Brzęk

Rekord "Hotelarza" w XX Finale WOŚPZespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem od 11 lat angażuje się w akcję WOŚP. Zawsze miał rekordowe wyniki, ale ten rok „grania” z Orkiestrą jest wyjątkowy! W kwestowaniu uczestniczyło 160 wolontariuszy, w tym aż 111 z naszej szkoły. Dołączyli do nas uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, ze Szkoły Podstawowej Nr 1, z POSA oraz … przedszkolaki: Daniel i Zosia – lat cztery!


Nasza ekipa „zbieraczy” okazała się niezwykle skuteczna – udało się zebrać aż 91.000 złotych. Rekordowe kwoty znalazły się w puszkach: Justyny Czyszczoń z kl. 4d Technikum Hotelarskiego (2.451.91) i Justyny Traczyk z Technikum Budowlanego (2.092.94) – a więc Justyny górą!

Gdzie zbierano? Wszędzie! Wolontariusze z puszkami naprawdę opanowali całe Podhale. Kwestowali w Szaflarach, Murzasichlu, Małym Cichem, Gliczarowie i Miętustwie, w Klikuszowej, a nawet w Rabie Wyżnej! Na terenie Zakopanego pojawiali się przy wyciągach narciarskich, kościołach, na ulicach miasta i na Równi Krupowej. Namawiali do okazania serca również obcokrajowców, czego dowodem różnorodna waluta – euro, funty, ruble, forinty…

W rym czasie, gdy wolontariusze kwestowali, na Równi Krupowej, na scenie WOŚP zaprezentowała się młodzież naszej szkoły wraz z opiekunką, panią Katarzyną Stanowską. Zaśpiewali oni znane francuskie i angielskie przeboje oraz ułożoną specjalnie na cześć Orkiestry piosenkę.

Wszyscy spisali się na medal! Wielu wolontariuszy wyruszyło z puszkami wczesnym rankiem, a rozliczało się wieczorem, już po „światełku do nieba”. Do sztabu przychodzili zmarznięci, ale radośni i szczęśliwi, bo przecież uzbierane pieniądze bardzo pomogą potrzebującym – wcześniakom i przyszłym matkom chorym na cukrzycę. W sztabie Orkiestry – w Internacie ZSHT można było przez cały dzień ogrzać się i posilić. Słodkości sponsorowała Spółdzielnia Uczniowska Winien-Ma i Biblioteka Szkolna, Zajazd Furmański ufundował duże i pyszne pizze, a nauczyciele i rodzice upiekli wspaniałe ciasta dla wolontariuszy.

Bardzo dziękuję koleżankom za pomoc w liczeniu pieniędzy i pracę w WOŚP.

Szef Sztabu Ewa Brzęk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.