PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych

Sobota, 21 stycznia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaCo roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem odbywają się Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych uczelni, zwłaszcza tych związanych z branżą turystyczną. W tym roku zaprezentowały się ośrodki z Krakowa, Nowego Targu i Suchej Beskidzkiej, jak również z Zakopanego. Możliwość studiowania pod Giewontem to szczególnie kusząca propozycja, którą do młodzieży z Podhala skierowała ostatnio Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu, tworząc tu Wydział Zamiejscowy Turystyki i Rekreacji.


- Nasza szkoła uruchomiła w Zakopanem Wydział Rekreacji i Turystyki głównie biorąc pod uwagę specyfikę tego regionu. Nasza oferta edukacyjna jest więc odpowiedzią na potrzeby osób chcących pracować w branżach takich jak hotelarstwo, gastronomia, turystyka, rekreacja. Mamy także na uwadze turystykę na obszarach chronionych i agroturystykę. Trzyletnie studia licencjackie są naturalną kontynuacją nauki w „hotelarzu”. W ramach studiów są także prowadzone kursy na rezydentów oraz pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych, będziemy wkrótce wprowadzać także kursy na instruktora Nordic Walking. W naszej szkole można także uzupełnić swoje wykształcenie i podnieść kwalifikacje zawodowe tu na miejscu. Zapewniamy praktyki krajowe i zagraniczne – wyjaśniał Jan Kęska z Ośrodka Turystyczno Dydaktycznego PWSOŚ w Zakopanem.

Podczas targów zaprezentowało się łącznie siedem uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiadająca zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Zakopanem z kierunkiem pedagogika, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

- Chcemy najpierw poznać potrzeby i zainteresowania uczniów i pod tym kątem staramy się dopasować naszą ofertę. Uczniowie często jeszcze nie wiedzą, jaki kierunek wybrać. Można ich więc zachęcić. Pytają najczęściej o rekrutację, o perspektywy i możliwość zatrudnienia, które daje im dany kierunek. Przekonujemy ich, że na każdą uczelnię można się dostać, trzeba tylko chcieć i w odpowiednim czasie przyłożyć się do nauki – mówiła  Gabriela Nowicka z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

- Takie targi są bardzo potrzebne, ponieważ młodzi ludzie często jeszcze nie wiedzą, co będą robić po skończeniu szkoły. Szukają propozycji dla siebie, chcą się rozeznać jakie są kierunki i zasady rekrutacji. Tu bezpośrednio mogą się zetknąć z przedstawicielami różnych uczelni i zdobyć potrzebne informacje. Co roku jest więc duże zainteresowanie i uczniowie już wcześniej dopytują się, czy targi się odbędą – wyjaśniała nauczycielka ZSHT Barbara Nowaczyk, która zorganizowała Targi Edukacyjne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.