PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Akcja Wiosna – wszyscy porządkujemy nasze miasto

Wtorek, 27 marca 2012 r.
Autor: AKS

Akcja Wiosna – wszyscy porządkujemy nasze miastoBurmistrz Miasta Zakopane zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Akcji Wiosna, której celem jest porządkowanie chodników, placów i trawników przylegających bezpośrednio do prywatnych posesji. Zwraca się z prośbą do mieszkańców o posprzątanie terenów przed posesjami i pozostawienie zmiecionego materiału w postaci pryzm na jezdni – przy jej krawędzi.


Pryzmy te będą zbierane przez firmę TESKO od godzin porannych według poniższego wykazu:

Prosimy o posprzątanie przy wskazanych ulicach
w dzień poprzedzający poranny wywóz pryzm
:

Zbieranie pryzm przez TESKO w czwartek 29 marca od rana:

- ul. Zamoyskiego, ul. Tetmajera, ul. Makuszyńskiego, ul. Sabały, ul. Żeromskiego, ul. Tuwima,
ul. Zwierzyniecka, ul. Piłsudskiego (od ul. Krupówki do Wielkiej Krokwi).

Zbieranie pryzm przez TESKO w piątek 30 marca od rana:

- ul. Bronisława Czecha, ul. Droga na Bystre, ul. Chałubińskiego, ul. Kraszewskiego, ul. Witkiewicza,
ul. Sienkiewicza, ul. Krupówki.

Zbieranie pryzm przez TESKO w sobotę 31 marca od rana:

- ul. Jagiellońska, ul. Chramcówki, Droga do Samków (od ul. Chramcówki do ul. Szymony),
ul. Kościeliska, ul. Szymony, ul. Nowotarska.

 

Po zebraniu pryzm wskazane ulice będą mechanicznie zamiatane i zmywane.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych harmonogram może ulec zmianie.

O dalszym harmonogramie pozimowego sprzątania na pozostałych ulicach miasta mieszkańcy będą na bieżąco informowani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.


Wiosenna zbiórka odpadów niebezpiecznych.

31 marca 2012 r. (sobota) w godz. 9.00-13.00 na zlecenie i koszt Miasta przeprowadzona zostanie wiosenna zbiórka odpadów niebezpiecznych: elektrycznych i elektronicznych (AGD), wielkogabarytowych, drobnych oraz tekstyliów. Odpowiedzialną za odbiór odpadów jest firma „TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

Sposób przeprowadzenia akcji:

• od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15.00 mieszkańcy Zakopanego mogą zgłaszać posiadanie wielkogabarytowych odpadów niebezpiecznych telefonicznie, faksem lub osobiście w dziale obsługi klienta TESKO przy ul. Szymony 17A, tel./fax. (0 18) 201-56-75.

W dniu akcji nastąpi nieodpłatny ich odbiór bezpośrednio od zgłaszającego. Odpady wielkogabarytowe niebezpieczne wcześniej zgłoszone muszą być przygotowane do odbioru z posesji klienta, a nie z jego lokalu. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci przekazania odpadów (AGD elektrycznych i elektronicznych) do TESKO.

• drobne odpady niebezpieczne tj. baterie i akumulatory, lampy fluorescencyjne, przeterminowane leki, opakowania po farbach i lakierach oraz tekstylia, oddawać będzie można 31 marca 2012 r. w godz. 9.00-13.00 w sześciu punktach zlokalizowanych w Zakopanem: przy ul. Skibówki przy skręcie na ul. Droga do Walczaków, Placu Niepodległości, ul. Chałubińskiego TPN, ul. Wojdyły Baza Tesko, ul. Szymony Baza Tesko, ul. Kamieniec Baza Tesko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.