PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 1

Środa, 28 marca 2012 r.
Autor: Anna Przekupień

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 123 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 oddali swoją szkołę we władanie uczniom klas szóstych z zakopiańskich szkół podstawowych. Uczniowie ci stają przed trudnym wyborem szkoły gimnazjalnej. Gimnazjaliści z "Jedynki" oraz nauczyciele chcąc przekonać kandydatów do gimnazjum do swojej szkoły przygotowali bardzo bogaty program prezentujący jej możliwości edukacyjne.


Goście rozpoczęli swoją wizytę od spotkania w szkolnym kinie – jedynym na Podhalu i jednym z dwóch kin w Polsce. Tutaj zostali powitani przez pana dyrektora Mirosława Sperę i panią wicedyrektor Dagmarę Leśniak. Pan dyrektor króciutko opowiedział o atutach swojej szkoły, innowacyjnych działaniach, uczestnictwie szkoły w wielu ogólnopolskich projektach, sukcesach uczniów, szerokiej gamie zajęć pozalekcyjnych. Przedstawił bardzo mocne strony szkoły i zaprosił do obejrzenia 10 minutowego filmu (zrealizowanego przez ucznia - absolwenta naszej szkoły Tomka Bugajskiego) ilustrującego życie Gimnazjum nr 1.

Następnie poszczególne grupy wraz z przydzielonymi nauczycielami z naszej szkoły oraz uczniami rozpoczęły spacer po szkole. Spacer niezwykle ciekawy i zaskakujący. Nie było to zwykłe oglądanie sal lekcyjnych. Uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni w poszczególnych salach do wzięcia udziału w demonstrowanych zajęciach. I tak rozwiązywali zagadki matematyczne z p. Renatą Nidecką i jej asystentem - praktykantem (absolwentem naszej szkoły) Michałem Przybyło oraz obserwowali jak mogą powstawać figury geometryczne, rozszczepiali światło w sali fizycznej z p. Marzeną Mateją i obserwowali zjawiska fiyczne, rozbierali „człowieka na części” oraz korzystali z tablicy multimedialnej interaktywnej pod czujnym okiem p. Justyny Wojtaś, uczestniczyli w zajęciach teatralnych Anny Sokołowskiej, wspinali się na ściance wspinaczkowej pod opieką p. Rafała Piskorskiego, zwiedzili strzelnicę i zobaczyli, czym zajmują się uczniowie z klas mundurowych pana Bogdana Chruściela, dowiedzieli się jak przebiegają zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa, wyjazdy na poligony do zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, zwiedzili szkolną świetlicę ze sklepikiem, która jest raczej kawiarnią i bardzo przytulnym miejscem oczekiwania na lekcje lub po. Zobaczyli szkolna bibliotekę z salą multimedialną oraz piękną aulę.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie grupa naszej młodzieży oraz uczniów SP5 przedstawiła pokaz akrobatyki cyrku. Zajęcia te odbywają się w naszej szkole popołudniami w ramach zajęć dodatkowych, a prowadzi je pani Ewa Pręgowska. Pokaz był niezwykle efektowny i wzbudził aplauz. Po pokazie chętni mogli spróbować żonglowania lub spacerowania na piłce.

Taki sam program został zaprezentowany uczniom z SP3 i SP5, którzy przybyli na godz. 11.00.

Na pożegnanie wszyscy uczniowie otrzymali specjalne wydanie gazetki DNO…, zawierającej charakterystykę szkoły, nauczycieli i odpowiedź na pytanie Dlaczego warto wybrać GIMNAZJUM nr 1.

Dziękujemy Wam za przybycie i serdecznie zapraszamy. Szukajcie się na zdjęciach z Dnia Otwartego. Informacje o przebiegu rekrutacji oraz wszystkie dokumenty do pobrania znajdziecie w zakładce REKRUTACJA na szkolnej stronie internetowej szkoły  www.g1zakopane.szkolnastrona.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.