PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Ojczyzna Matka – 221 rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja

Piątek, 4 maja 2012 r.
Autor: Karolina Mazurkiewicz

Ojczyzna Matka – 221 rocznica ustanowienia Konstytucji 3 MajaPrzy Drzewie Wolności rozpoczęły się 221 obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Delegaci instytucji, urzędów, szkół, organizacji, związków złożyli kwiaty, a następnie wszyscy na czele z pocztami sztandarowymi przemaszerowali do kościoła parafialnego Najświętszej Rodziny.


Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz mgr Bogusław Filipiak, który przywitał wszystkich zgromadzonych mówiąc: „Niech te dwa wielkie święta, Konstytucji i Matki Bożej Królowej Polski współdziałają ze sobą dla dobra naszej Ojczyzny”.

Homilię wygłosił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. W słowie ks. Zielińskiego usłyszeliśmy o najważniejszych problemach z jakimi zmaga się dzisiejszy świat: aborcja, eutanazja, łamanie praw człowieka. Podkreślił, że Kościoła i państwa nie da się rozdzielić, bo gdzie państwo już nie mogło, zawsze tam pojawiał się Kościół. Oczywiście pojawiło się trochę historii. Ksiądz przypomniał postać papieża Piusa XI, który ustalił dzień 3 maja świętem Matki Bożej Królowej Polski. Ma to szczególne znaczenie dla Polaków, bo właśnie Maryja była ostoją dla Polski zawsze w trudnych chwilach. Ksiądz nawiązał do hołdu górali, złożonego pod Wielką Krokwią Ojcu Świętemu bł. Janowi Pawłowi II, pytając: „Czy dalej można na was liczyć?”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.