PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

III Międzynarodowe Forum Górskie

Piątek, 12 października 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem trwa III Międzynarodowe Forum Górskie zorganizowane przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. W Hotelu Belvedere obradują eksperci z Polski i zagranicy. Tematyka tegorocznego Forum to „Innowacje w regionach górskich”. Oprócz prelekcji, skupionych wokół czterech zagadnień: kultury, ochrony środowiska, zagospodarowania przestrzennego i infrastruktury, odbywają się także panele dyskusyjne. Celem spotkania jest budowanie współpracy między obszarami górskimi w Europie i wymiana doświadczeń.


- Organizujemy Forum, aby wzmocnić tych, którzy mieszkają w górach, dać perspektywy dla młodzieży, żeby w naszym regionie stworzyć miejsce wypoczynku i odnowy sił. Chcemy tworzyć przyjazną atmosferę dla współpracy gospodarczej i kulturalnej. Góry stanowią około ¼ powierzchni Europy, a Karpaty są masywem przyszłościowym i dlatego budowa wokół niego partnerskiej współpracy jest dla nas wyzwaniem – wyjaśniał starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski.   

Jednym z pierwszych tematów dyskutowanych podczas Forum był kwestia możliwości organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich pod Tatrami.

- Mamy ambicje, żeby w perspektywie doprowadzić do takiego stanu, że olimpiada zimowa będzie mogła mieć miejsce w Zakopanem. Prędzej, czy później do tego dojdzie i spowoduje to zupełnie nową jakość rozwoju naszego regionu – mówił podczas konferencji prasowej senator prof. Stanisław Hodorowicz. – Na poziomie parlamentu został powołany zespół, pierwsze rozmowy z przedstawicielami rządu miały już miejsce i spotkały się ze zrozumieniem. Prace na różnych szczeblach nad tym tematem trwają – zapewniał.

Podczas konferencji prasowej zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Tatrzańską Agencją Rozwoju, Promocji i Kultury a włoską organizacją Unione Nazionale Comuni Comunità Enti Montani (Krajowy Związek Miast i Gmin Montani) reprezentowaną przez Enrico Borghi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVIITorebka filcowa XVIITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 28 cm Wysokość ok. 28 cm Wysokość z rączkami ok. 92 cm...
    80 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.