PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Do broni! Do broni! Do broni!” czyli kościuszkowskie szkolenie rekrutów

Niedziela, 30 czerwca 2013 r.
Autor: pwd. Wisz Orłowski HO

fot. Krzysztof MichalukJuż trzeci raz harcerki i harcerze Obwodu Tatrzańskiego wzięli udział w corocznej Grze Kościuszki, organizowanej przez 3 Zakopiańską Drużynę Harcerzy "Górska Ostoja" im. T. Kościuszki (organizatorzy: ćw. Beniamin Rafiński, pwd. Wisz Orłowski, pomoc: phm. Helena Michaluk).


Do walki o czapkę Generała stanęło 12 zastępów z Zakopanego i Nowego Targu. Łącznie dało to 70 uczestników, którzy w sobotni poranek rozpoczęli szkolenie rekrutów wojsk kościuszkowskich.

Program szkolenia był ciężki i wyczerpujący, wymagał od rekrutów wielu cech: spostrzegawczości, wytrzymałości, sprytu, odwagi, ofiarności, czujności. Trudności potęgował padający deszcz. Ale nikogo to nie złamało i o godzinie 17.00 wszystkie zastępy stawiły się na miejscu zgrupowania wojsk- na polanie na Jesionkówce, gdzie zostało ocenione ich umundurowanie i przygotowanie do gry.

Wieczorem odbyło się ognisko, na które przybyli również gości- byłe harcerki i harcerze, członkowie KPH i sympatycy harcerstwa.

Wędrówka, walka o artefakty, pojedynki, unikanie Moskali, budowa mostu, kuchnia polowa, przeprawa linowa, była dla wszystkich bardzo emocjonująca Dzięki temu o 22.00 w całym obozie słychać już było tylko lekkie pochrapywanie znużonych rekrutów. Jedynie Kościuszko wraz z generałami debatował nad tym, komu przyznać swoją czapkę.

W niedzielę rano nadszedł czas na wyłonienie zwycięzcy.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce- zastęp "Granit" z 12 Zakopiańskiej Drużyny Harcerek (p.o. zastępowej: Agata Kułach)

II miejsce- zastęp łączony "Niedźwiedzie" i "Rysie" z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy (zastępowy: Stanisław Szczerba i Krzysztof Wojciechowski)

III miejsce- ex aequo zastęp "Wilki" z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy (zastępowy Kacper Hubicki)  i zastęp "Cisowy Dworek" z 12 Zakopiańskiej Drużyny Harcerek (p.o. zastępowej: Daria Pietrzyk).

Warto podkreślić, że wszystkie zastępy walczyły bardzo dzielnie, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i grą fair play. Niestety trofeum było jedno i wygrał najlepszy. Ale nie wszystko stracone, bo za rok walka o czapkę rozgorzeje ponownie!

Wszystkim gorąco gratulujemy, a najgoręcej zwycięzcom. Zapraszamy za rok!

Składamy serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu gry:
p. Stasikom, p. Śliwińskim, p. Pawłowi Elantkowskiemu, p. Bogusławowi Szczerbie, p. Maciejowi Jakubiakowi, p. Andrzejowi Skupniowi, p. Andrzejowi Orłowskiemu, Krzysztofowi Michalukowi, Dominice Mikołajczyk oraz wszystkim członkom KPH, rodzicom i kadrze OT.

Cw. Beniamin Rafiński

Pwd. Wisz Orłowski

Phm. Helena Michaluk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.