PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Szlachetna Paczka” od Urzędu Miasta Zakopane

Niedziela, 8 grudnia 2013 r.
Autor: Szymon Zatorski UMZ

„Szlachetna Paczka” od Urzędu Miasta ZakopanePracownicy zakopiańskiego magistratu z przedstawicielami zarządu miasta na czele zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Przygotowany prezent należałoby nazwać „Szlachetnymi Paczkami”, ponieważ nie był on w stanie zmieścić się w jednym pudełku i obejmował kilkanaście rożnej wielkości upominków. - Bardzo cieszymy się, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie będziemy w stanie przynieść trochę radości osobom, potrzebującym wsparcia – podkreślał Wojciech Solik zastępca burmistrza miasta Zakopane.


- Naszym zaangażowaniem chcemy zaznaczyć fakt, że podejmując tą niezwykła inicjatywę wspólnie, jesteśmy w stanie zebrać środki, które nie będą tylko i wyłącznie doraźną pomocą, ale będą istotnym wkładem na rzecz trwałego poprawienie bytu osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej  – powiedział Mariusz Koperski drugi zastępca burmistrza. - Nasz prezent nie jest wyłącznie podarunkiem, który  przyda się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia i krótko po nim. Chcieliśmy sprawić, że to co dajemy będzie mogło służyć obdarowanym przez długi czas. W związku z tym w naszej paczce, oprócz artykułów spożywczych, kosmetyków i artykułów chemicznych, znalazły się także niezbędne w każdym gospodarstwie domowym sprzęty jak lodówka, kuchenka mikrofalowa czy odkurzacz – wyliczała sekretarz miasta Renata Szych.

Projekt „Szlachetnej Paczki” wystartował w 2000 r. Co roku w organizowane w jego ramach działania włączają się osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy, ale także przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne. Przygotowywane paczki zawierają pomoc, o którą wnioskują sami zainteresowani, a więc dostają oni dokładnie to, co jest im najbardziej potrzebne. W ciągu 13 lat trwania akcji blisko 250 tysięcy osób otrzymało, realizowaną w ten sposób mądrą pomoc. Przeszło 700 tysięcy darczyńców zrobiło paczki o łącznej wartości przekraczającej 63 miliony złotych. W 2013 roku „Szlachetna Paczka” jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.