PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

„Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”

Czwartek, 20 marca 2014 r.
Autor: Barbara Szarota

„Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”Paroletnie dokonania i dorobek działań proekologicznych grupy ACT ECO sprawiły, iż Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera znalazło się w grupie 60 polskich szkół gimnazjalnych wybranych do przeprowadzenia programu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” w ramach 3-letniej europejskiej kampanii realizowanej w Polsce przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty.


Uczniowie Gimnazjum nr 2 w ciągu trzech lat wzięli udział  w szeregu zajęć merytoryczno - aktywizujących prowadzonych przez edukatorów z Polskiej Zielonej Sieci. Zwieńczeniem kampanii była wizyta  uczniów i nauczycieli z Malty i Rumunii w Gimnazjum nr 2, która odbyła się 13 marca 2014. Spotkanie miało charakter jednodniowych warsztatów dot. ekologii zakończonych zwiedzaniem szkoły – gospodarza oraz wycieczką na Gubałówkę. Warsztaty, poprowadzone w języku angielskim przez panią Magdalenę Noszczyk z Polskiej Zielonej Sieci, były niezwykle inspirujące i ciekawe ze względu m.in. na interaktywną formę przekazywanych treści edukacyjnych. Ponadto. była to jednak wyjątkowa okazja aby młodzież oraz kadra nauczycielska z trzech krajów (Polska, Malta, Rumunia) mogła wymienić się doświadczeniami ze swojej aktywności proekologicznej, dowiedzieć się więcej o krajach partnerskich, zastanowić się wspólnie nad charakterem działań w przyszłości oraz, co bardzo ważne, spędzić produktywnie czas w  przyjaznej atmosferze. ACT ECO Team: Maja Buczkowska -1a, Karolina Dziedzic - 1a,  Paula Ochmańska -2a, Ula Tylka- 2a, Julia Ziemak - 2a, Zenon Klaus – 3b, Michał Moniczewski - 1b, Kacper Mrozicki - 3b, Sebastian Stoch - 1b, Wojciech Stoch - 1b,  Szymon Stopka - 3b, Mateusz Walkosz - 3b, Jarosław Wnuk – 1b.

Edukatorzy i nauczyciele zaangażowani w program „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”: Małgorzata Małochleb, Magdalena Noszczyk, Marcin Wójcik ze Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz z Gimnazjum nr 2 w ramach projektu ACT ECTO:  Barbara Szarota, Joanna Strączek - Bojda, Urszula Stachoń.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.