PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Dzień Sportu w Szkole Kasprowicza na Harendzie

Poniedziałek, 9 marca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Dzień Sportu w Szkole Kasprowicza na HarendzieDzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem na Harendzie organizuje się od wielu lat w zimie. Szkoła ma ku temu kapitalne warunki. Obok znajduje się stacja narciarska Harenda z paroma wyciągami i sztuczne śnieżonym stokiem. Jest i sztuczne lodowisko. Zawodów w tym roku nie było. Nauczycielka wychowania fizycznego Hanna Kardaś Wicher zorganizowała zajęcia z nauki jazy na nartach. Uczniowie z klas 0 – III oraz IV – VI zostali podzieleni na grupy według stopnia zaawansowania w jeździe na nartach. Kto nie miał swojego sprzętu otrzymał niezbędne wyposażenie z wypożyczalni Karoliny i Tadeusza Bobaków oraz od Marcina Strączka. Po godzinie odpoczynku i posiłku przygotowanym przez rodziców przyszła kolej na łyżwy. Pogoda dopisała. Chwilami zaświeciło nawet słońce. Niestety uczestnicy zapamiętają ten dzień i za sprawą lepiącego się do nart i butów śniegu. Trzeba było skrobać i smarować narty co jest trudne przy kilkudziesięciu zawodnikach. Dzielnie pomagali rodzice.


Dyrektor I nauczyciele dziękują wszystkim rodzicom i innym osobom które pomogły w zorganizowaniu Dnia Sportu. Szczególnie dziękujemy Wojciechowi Strączkowi Prezesowi Spółki Harenda Wyciągi za udostępnienie wyciągów. Dziękujemy Karolinie i Tadeuszowi Bobakom oraz Marcinowi Strączkowi właścicielom wypożyczalni sprzętu sportowego.

Dziękujemy instruktorom ze szkoły narciarskiej H-Ski : Katarzynie Różak, Rafałowi Kustrze, Michałowi Wroniakowi, Krzysztofowi Gustabowi. Dziękujemy rodzicom oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji a Hurtowni „GOBO” oraz piekarni „Hulbój” za wsparcie produktami spożywczymi.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.