PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Środa, 15 kwietnia 2015 r.
Autor: mł. kpt. Rafał Bańka

„Młodzież Zapobiega Pożarom”9 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznym konkursie udział wzięło łącznie 77 uczniów. Eliminacje już tradycyjnie odbyły się w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs rozpoczął się od testu pisemnego, który wyłonił finalistów z każdej grupy wiekowej. Najlepsi zawodnicy w części finałowej konkursu odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją.


W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, którzy będą reprezentowali powiat tatrzański w eliminacjach wojewódzkich:

Szkoły podstawowe:
1. Dawid Bubla - SP Nowe Bystre  
2. Marek Pietras - SP nr 5 Zakopane  
3. Mateusz Michalik - SP Kościelisko   

Szkoły gimnazjalne:
1. Dominika Tracz - Gimnazjum Kościelisko  
2. Paweł Budz - Gimnazjum Bukowina Tatrzańska 
3. Jędrzej Sieczka - Gimnazjum Poronin  

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Jacek Chowaniec - I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
2. Adam Bentkowski - Zespół szkół Budowlanych w Zakopanem 
3. Mateusz Tylkowski - Zespół szkół Budowlanych w Zakopanem 

Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników Turnieju, które wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem bryg. Stanisław Galica oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem mł. bryg. Grzegorz Worwa zostały ufundowane przez Starostwo Tatrzańskie, Urząd Miasta Zakopane, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Biały Dunajec, Urząd Gminy Kościelisko, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zakopanem. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.