PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Dziecięcy Plakat Festiwalowy

Środa, 22 kwietnia 2015 r.
Autor: Agata Jandura BPZ

Dziecięcy Plakat FestiwalowyZbliża się 47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Biuro Promocji Zakopanego wraz z Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Niech Festiwal będzie okazją do zaprezentowania własnej twórczości, a także zachętą do rozpoczęcia przygody z folklorem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie.


REGULAMIN KONKURSU NA DZIECIĘCY PLAKAT FESTIWALOWY 2015
BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO OGŁASZA KONKURS NA DZIECIĘCY PLAKAT
47. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH W ZAKOPANEM

1.Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To okazjado zaprezentowania własnej twórczości, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury podhalańskiej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie.

2. Cel konkursu:
- zainteresowanie dzieci ważnym wydarzeniem kulturalnym w regionie
- ukłon w stronę historii Festiwalu Folkloru
- troska o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Podhala

3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

4. Warunki uczestnictwa:
- autorem pracy może być tylko 1 osoba, nie przyjmowane są prace zbiorowe
- format pracy B2/ 50 cmx70 cm
- prace powinny być wykonane w technice:
*malarstwo- farba plakatowa
*rysunek- kredka, pastele tłuste, dopuszczalne jest mieszanie wymienionych technik
(do udziału w konkursie nie będą dopuszczane prace wykonane innymi technikami)
UWAGA!!!W pracach nie umieszczamy żadnych napisów! Stosowne teksty na plakacie zostaną dołożone przez organizatorów konkursu!
- prace należy opatrzyć trwale umocowaną na odwrocie kartą informacyjną (czytelnie wypełnioną drukowanymi literami) wg wzoru:
IMIĘ I NAZWISKO AUTORA
WIEK
IMIĘ I NAZWISKO INSTRUKTORA (NAUCZYCIELA)
TELEFON DO INSTRUKTORA( NAUCZYCIELA)- SZKOŁY,PLACÓWKI

5. Konkurs trwa od 13.04.2015 do 15.05.2015 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 22 maja 2015.

6. Prace prosimy składać w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, do dnia 22.05.2015, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu konkursu w TCKiS „Jutrzenka”. Prace będą oceniane przez przedstawicieli środowisk twórczych: artystów plastyków i grafików oraz przez Dyrektora Biura Promocji Zakopanego.

8. Organizator przewiduje nagrody: I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia.
Zwycięska praca będzie drukowana jako plakat festiwalowy.

9. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą wraz z majątkowymi prawami autorskimi na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego reprodukowania prac konkursowych w celach reklamowych konkursu.

10. O wynikach konkursu oraz o terminie i miejscu wręczenia nagród, uczestnicy i laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Informacje znajdą się również na stronie www.zakopane.pl, www.festiwale.zakopane.pl i facebooku Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

11. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18 20 12833
lub e-mailem: jutrzenka@z-ne.com.pl
ORGANIZATOR KONKURSU:
BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO PRZY WSPÓŁPRACY Z TCKiS „JUTRZENKA”
Zapraszamy na tegoroczną edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 21-29 sierpnia br. Szczegóły na www.festiwale.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.