PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Otwarcie nowej siedziby ZHP w Zakopanem

Czwartek, 25 czerwca 2015 r.
Autor: Justyna Watycha

Otwarcie nowej siedziby ZHP w Zakopanem21 czerwca w Zakopanem na Krupówkach 14 uroczyście otwarto nową siedzibą Hufca Podhalańskiego ZHP im. Kurierów Tatrzańskich. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał komendant Hufca Podhalańskiego ZHP im.Kurierów Tatrzańskich hm. Marian Antonik w asyście dostojnych gości senatora RP Stanisława Hodorowicza i posła na sejm RP Andrzeja Guta Mostowego .


W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście, którzy wyrazili ponadto  zgodę na pracę w Kole Przyjaciół Hufca Podhalańskiego: pani Agata Wójtowicz – prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, oraz podhalańscy przedsiębiorcy: Elżbieta Staniszewska, Wojciech Głodziak, Marian Palluth .

Po poświęceniu lokalu przez ks. hm.Wojciecha Jurkowskiego-naczelnego kapelana ZHP – komendant podziękował wszystkim za pomoc a  harcerzom za pracę jaką włożyli w uruchomienie nowej siedziby.

Szczególne podziękowania złożyli harcerze na ręce Pana Andrzeja Guta Mostowego – który udostępnił harcerzom nieodpłatnie część swojej kamienicy .

Oprócz siedziby Hufca od września harcerze uruchomią na Krupówkach 14 klub dla młodzieży w którym będą się odbywać spotkania, prelekcje, wieczorki z poezją i muzyką oraz będzie działał Młodzieżowy Klub Dyskusyjny.

„Chcemy budować wśród młodzieży podhalańskiej poczucie tożsamości i zachęcać do brania odpowiedzialności za swój region i swoją małą ojczyznę"

tekst: Marian Antonik

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.