PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Młodzi głosują”

Czwartek, 22 października 2015 r.
Autor: Paweł Ślusarczyk

„Młodzi głosują”Uczniowie Hotelarza po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Młodzi głosują”. Akcja w szkole rozpoczęła się od przygotowania gazetki ściennej, a 19 października, przez cały dzień uczniowie oddawali swoje głosy w auli szkolnej. Samo głosowanie zostało poprzedzone prezentacją o powszechnych wyborach do sejmu i senatu, przygotowaną przez uczniów klasy 4 kształcących się w zawodzie technik informatyk: Daniela Krzyściaka i Kamila Sikorskiego. Do czynnego udziału w wyborach zachęcał także jeden z najmłodszych kandydatów na posła, pochodzący z powiatu tatrzańskiego, dwudziestodwuletni Andrzej Skupień.


Następnie uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych Technikum nr 2 oraz drugi i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracowników wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych. Po pobraniu kart do głosowania, potwierdzonym podpisem, oddawali swe głosy na jedną z partii. Pełna lista kandydatów wywieszona była na tablicy.

Szkolne prawybory w Hotelarzu zorganizowała i koordynowała Katarzyna Dziewońska-Kachnic, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że ogólnopolski projekt „Młodzi głosują” oraz prezentacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły, nakłonią młodzież do wzięcia udziału, w pierwszych w ich dorosłym życiu, wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.