PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

XXIV Kwesta Zaduszkowa już za nami!

Poniedziałek, 2 listopada 2015 r.
Autor: Agata Nowakowska-Wolak

XXIV Kwesta Zaduszkowa już za nami!Wszystko ma swój czas… jak mawiał Salomon, i każda sprawa ma pod niebem swoją porę: Jest czas rodzenia i umierania, jest czas płaczu i czas śmiechu, jest czas przechowywania i czas odrzucania… (Księga Koheleta 3, 1-6) Dzisiaj był czas zbierania i przechowywania. W przyszłym roku będzie znów czas odnawiania zabytkowych nagrobków, byśmy pamiętali o tych co odeszli, o swojej historii. Dzięki Bogu, znów jak od wielu już lat święto Wszystkich Świętych przebiegło w Zakopanem w wyjątkowo ciepłej atmosferze, w słonecznej aurze, która nastrajała serdecznie i życzliwie wszystkich dookoła.


Mogliśmy obserwować jak w żółtych płomieniach liści, jesień dopala się ślicznie i podziwiać, że mimo powolnego dogasania natury  i jesień może być barwna i zachwycać swym pięknem. Wszyscy byli odświętni i dobrze usposobieni, dzięki czemu i kwestowanie na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków było wspólną przyjemnością. Kwestarze, w większych grupach, ochoczo i sumiennie pełnili swój honorowy dyżur. W tym miejscu wymienię osoby, które nie zostały ujęte na podanej do wiadomości liście, a byli to: na Nowym Cmentarzu: Zofia Chyc – Magdzin, Hanna i Janusz Krawczykowie, Tomasz Guziak, a na Starym Cmentarzu: Grzegorz Rzucidło i Andrzej Staszak z synami. Jeśli kogoś pominęłam, to dlatego, że nie mam w tej chwili pełnej wiedzy i jutro uzupełnię. Wszystkim kwestującym jeszcze gorąco  dziękujemy za poświęcony czas i pełne zaangażowanie!  Dopisali także darczyńcy, którzy jak zwykle chętnie i hojnie wrzucali do skarbonek niemal same papierowe pieniądze. Za wszystkie datki i życzliwe i pełne zaufania podejście do tej inicjatywy gorące Bóg zapłać!  Uzbierane pieniądze są obecnie złożone pod strażą Straży Miejskiej, a rano zostaną przeliczone przez członków Zarządu Towarzystwa Opieki na Zabytkami i wpłacone na specjalne konto – lokatę długoterminową do przyszłego roku.

We wtorek podamy wysokość zebranych funduszy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.