PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Warsztaty architektoniczne

Piątek, 15 stycznia 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Warsztaty architektoniczneJuż po raz dwudziesty obędą się warsztaty architektoniczne organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury. W roku 2016 będą miały miejsce w Zakopanem, a to za sprawą czterech studentek architektury, które wspólnie przygotowały projekt i wygrały konkurs na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Małgorzata Mrugała z PPWSZ w Nowym Targu, Aleksandra Dzienniak z Krakowskiej Akademii im. A/F.Modrzewskiego oraz Marta Noga i Karolina Tatar z Politechniki Krakowskiej zatytułowały swój projekt „Ossypek”.


Dotyczyć on będzie relacji pomiędzy turystyką a architekturą. Ostateczny temat tegorocznych warsztatów zostanie uzgodniony pod koniec stycznia podczas spotkania studentów w Warszawie.

W trakcie spotkania w Urzędzie Miasta Zakopanego wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica zadeklarowała objęcie warsztatów patronatem honorowym burmistrza miasta Zakopane oraz wsparcie tej inicjatywy. Wsparcie ze strony starosty powiatu tatrzańskiego zadeklarował w jego imieniu Jerzy Chlebiński. Także dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im.dra Tytusa Chałubińskiego Anna Wende-Surmiak zadeklarowała pomoc studentom.

Dyskutowano wstępny program i problematykę mającego się odbyć spotkania studentów. Tradycją bowiem jest, że podczas dorocznych warsztatów studenci z kraju i zagranicy oraz tutorzy  podejmują problemy architektoniczne i urbanistyczne miasta, w którym odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, próbując we współpracy w władzami miasta i powiatu rozwiązywać problemy danego miasta. Warsztatom towarzyszą wykłady , happeningi, dyskusje.

Podhalański Serwis Informacyjny „Watra” objął warsztaty OSSA patronatem medialnym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.