PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Czytelnia młodzieżowa po remoncie

Piątek, 11 marca 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

Czytelnia młodzieżowa po remonciePo remoncie głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, przyszedł czas na czytelnię młodzieżową. Dzięki staraniom dyrektor Bożeny Gąsienicy, do użytku oddano właśnie wyremontowany Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Na roboty budowlane i zakup wyposażenia miasto przeznaczyło ponad 260 tys. zł. Na najmłodszych czytelników czeka teraz przyjazne i nowoczesne miejsce, w którym mogą nie tylko wzbogacać wiedzę i rozwijać swoje książkowe pasje, ale także miło spędzać czas.


- Myślę, że wspólnymi siłami i przy finansowym wsparciu pana burmistrza Leszka Doruli udało się nam stworzyć miejsce nowoczesne, funkcjonalne, w którym dzieci i młodzież chętnie będą spędzać czas. Przestrzeń utrzymana jest w stylistyce skandynawskiej, jednak nie brakuje tu także naszych rodzimych góralskich elementów. Wydaje mi się, że chociaż w jakiejś części udało nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci, które swoją „bibliotekę marzeń” zaprezentowały na wiszących tu obrazkach. Zdecydowanie biblioteka jest na TAK. Dzieci najczęściej od rodziców słyszą – nie rysuj po ścianie, nie wspinaj się. Teraz u nas wszystko to można robić – podsumowała efekty modernizacji dyrektor Bożena Gąsienica, która podziękowała także przyjaciołom i partnerom biblioteki oraz wszystkim, którzy pomagali i doradzali przy pracach remontowych. 

Uroczystość uświetniła prezentacja „Literackiego Muralu” wykonanego przez uczniów z ZSP im. A. Kenara pod kierunkiem nauczycieli Doroty Bąk i Małgorzaty Rosińskiej oraz wystawa prac dzieci z zakopiańskich szkół i przedszkoli - laureatów konkursu plastycznego pt. „Biblioteka moich marzeń – najpiękniejsza zakładka do książki”. 

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników biblioteki na ręce dyrektor Bożeny Gąsienicy złożył zastępca burmistrza Wiktor Łukaszczyk, który podkreślił jak ważne są takie inwestycje realizowane z myślą o najmłodszych. Natomiast mali czytelnicy od burmistrza otrzymali słodki poczęstunek. Gratulowali i życzenia dalszych sukcesów składali także zaproszeni goście - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Zakopane Maciej Wojak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek, szkół, instytucji kultury i nauczyciele, a także przedstawiciele Zarządu Związku Podhalan Oddział Zakopane. 

Po remoncie w części dla najmłodszych powstała otwarta i kreatywna przestrzeń służąca zabawie i rozwojowi dzieci. Tam mogą one swobodnie rysować po specjalnej ścianie, wejść na mini ściankę wspinaczkową, posiedzieć na wygodnych pufach, czy też skorzystać z różnych przyborów, układanek, gier planszowych i zabawek. Oczywiście najważniejszym miejscem jest bogaty księgozbiór z wolnym dostępem do półek. Przygotowane zostały także niezbędne udogodnienia, jak chociażby – przewijak, czy specjalnie dostosowana toaleta dla niepełnosprawnych. Wnętrza zaprojektowała Wiktoria Olcoń. 

tekst: UM Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.