PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, którego szukasz"

Czwartek, 20 listopada 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Kino, którego szukasz"„Porwanie Michela Houellebecqa " reż. Guillaume Nicloux, 2014, Francja. Zakopane, Kino Sokół 2014-11-20, godz. 19:00. Cena biletu: 10 zł


Czy Polacy porwali sławnego pisarza?
Pewnego razu był sobie pisarz, który nagle zniknął bez śladu. To Michel Houellebecq.
Mówiono, że porwała go Al-Kaida, UFO lub może Polacy (pisarz jest wielbicielem polskiej kiełbasy).

Jeśli ktoś chce wiedzieć, co się z nim działo, gdy go nie było, zapraszamy na komedię „ Porwanie Michela Houellebecqa " w reżyserii Guillaume’a Nicloux.
 
Lecz czy to naprawdę film o sławnym pisarzu?
W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” Houllebecq powiedział:
„...z fikcyjną postacią, która nazywa się i zachowuje jak ja, mogę zrobić wszystko. A ze sobą samym - niekoniecznie. Miło jest puścić hamulce. A przy okazji wiedzieć, że ten człowiek na ekranie nie ma przecież ze mną nic wspólnego: gada coś bez sensu, snuje się, impertynencko nosi moje ubrania”.
Film nakręcono w konwencji mocumentary - to fabularyzowany dokument, lecz niezwykle przewrotny, bo opowiadający o wydarzeniach fikcyjnych, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Michael Houellebecq (właśc. Michel Thoma s), urodził się 26 lutego 1956 na wyspie  Réunion. Jest pisarzem, eseistą, poetą i autorem piosenek. W roku 2000 opuścił Francję, by najpierw zamieszkać w Andaluzji, a następnie w Irlandii. Sławę przyniosła mu powieść " Cząstki elementarne „ w (1998).
To twórca kontrowersyjny: w pewnym wywiadzie nazwał islam najgłupszą religią świata (wytoczono mu za to proces, który wgrał), w powieści Mapa i terytorium wymyślił własną śmierć.
Guillaume Nicloux (ur. w 1966 roku) – to francuski, pisarz, reżyser i aktor. Ma na koncie kilka powieści, kręci filmy krótkometrażowe i fabularne (nie były pokazywane w Polsce), w których czasem gra. / tekst - Beata Słama /

Partnerzy cyklu : Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Medialnie - Tygodnik Podhalański, Infogram, portale: Watra.pl, zakopanedlaciebie.pl

profil cyklu na fb https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz
zakładka na stronie Kina Sokół http://www.kinosokol.z-ne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.