PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

GALERIA JEDNEGO AUTORA

Środa, 11 marca 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

GALERIA JEDNEGO AUTORAGALERIA JEDNEGO AUTORA w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury serdecznie zaprasza na wieczór p.n. „Miłosne pory roku” Krzysztofa Zięcika - malarza i poety. Oprawa muzyczna Marek Świtała. Artyści są członkami Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Sponsor wydarzenia „Chata pod Tatrami” Anna Firas. Spotkanie odbędzie się 11 marca 2015 o godz. 19:00 w DW "Jasny Pałac" ul. Tetmajera 24 w Zakopanem.


Wstęp wolny!

Krzysztof Zięcik mieszkaniec Czeladzi, od 2001 roku członek Stowarzyszenia twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Zajmuje się malarstwem i poezją. Autor 11 tomików wierszy i ponad 20 wystaw indywidualnych malarstwa. 2005 I nagroda w konkursie na pejzaż zagłębiowski w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, 2014 II nagroda w konkursie ogólnopolskim "Znaszli ten kraj" zorganizowanym przez STKZD. W poprzednich edycjach w kategorii literackiej wyróżnienie za wiersz.

Marek Świtała mieszkaniec Bytomia z wykształcenia i zawodu prawnik. Jego pasją jest muzyka w popisowy sposób wykonuje utwory gitarowo-wokalne. Obaj artyści współpracują od roku mają na swym koncie recitale poetycko-muzyczne w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu 2014 r., w Bibliotece Czeladzkiej 2014 prezentowali tam projekt "Odcienie muzyki". Wiersze o kompozytorach muzyki klasycznej i muzyce tego gatunku ze stosownie dołączoną oprawą muzyczną. Następnie projekt "Miłosne pory roku" przedstawili w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi również w 2014 r. Wcześniej występowali z różnymi artystami na Śląsku i w Zagłębiu i nie tylko, np. "Biała Izba" w Zakopanem 2012 r., "Caffe u Tellemanna" w Pszczynie 2014 r., Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej 2012, 2014.

Malarstwo pasja członek Stow. Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego Poezja przenikanie się pomysłów plastyczno poetyckich. Współpraca z Markiem Ś, Wystawy i
wieczory poetyckie.Marek Świtała: mogą być pytania według uznania pytającego. W teatrze w Zakopanem gra Krzysztof Łakomik z Czeladzi, może byłaby możliwość powiadomienia go.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVIITorebka filcowa XVIITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 28 cm Wysokość ok. 28 cm Wysokość z rączkami ok. 92 cm...
    80 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.