PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Spacer śladami STANISŁAWA WITKIEWICZA

Sobota, 5 września 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Spacer śladami STANISŁAWA WITKIEWICZA5 września (sobota), godz. 14:00-16:30. Start: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Kościeliska 18. Stanisław Witkiewicz był wybitnym malarzem, architektem, pisarzem i teoretykiem sztuki, a także twórcą stylu zakopiańskiego, uznawanego za pierwszy polski styl narodowy. W 2015 roku, a dokładnie 5 września, przypada 100. rocznica Jego śmierci.


Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na „Spacer śladami Stanisława Witkiewicza”. Uczestnicy, słuchając ciekawych opowieści, będą mogli obejrzeć najciekawsze zabytki związane z Artystą, a także rzadko udostępniane projekty architektoniczne jego autorstwa. Spacer, prowadzony przez przewodnika tatrzańskiego Macieja Krupę, rozpocznie się o godz. 14 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (ul. Kościeliska 18), a zakończy się ok. 16:30 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25), natomiast ok. 14:30 odbędzie się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Witkiewicza (cmentarz na Pęksowym Brzyzku). Udział w spacerze i wstęp do filii Muzeum Tatrzańskiego, które znajdą się na trasie będzie bezpłatny.

Po zakończeniu spaceru, o godz. 17, Urząd Miasta Zakopane zaprasza na Mszę Świętą w kaplicy w Jaszczurówce, a tuż po niej nastąpi rozstrzygnięcie konkursów, które zostały zorganizowane z okazji „Roku Witkiewiczów”, wraz z rozdaniem nagród.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zakopiańczyków i turystów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.