PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Msza Święta i koncert kameralny w intencji Stanisława Witkiewicza.

Sobota, 12 września 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Msza Święta i koncert kameralny w intencji Stanisława Witkiewicza.(Informcja organizatora) Cykl imprez „Koncerty w Zakopanem – lato 2015” dobiega końca, bo kończy się również letni czas. Wrzesień w górach zachęca do wspaniałych wycieczek, niezwykłych spotkań, artystycznych dokonań. Niektórzy mówią, że to najlepszy moment, by odpocząć od codzienności. Coś w tym jest ... A jak już jesteśmy, np. w Zakopanem, Kościelisku czy Bukowinie Tatrzańskiej to wieczorem warto wybrać się na wystawę, autorskie spotkanie bądź koncert kameralny. To zwykle ubogaca, uspakaja, inspiruje. W najbliższą sobotę, 12 września b.r. o godzinie 17.30 taką okazję będą mieli turyści przebywający pod Giewontem i mieszkańcy Podhala. Tego dnia w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce wystąpi „Freestyle Orkiestra” pod dyrekcja Agnieszki Szymańskiej. Zespół miał okazję zaprezentować się w sierpniu w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej. Tym razem będzie to formacja złożona ze skrzypków i gitarzystów, którzy na co dzień mieszkają w Łodzi. Natomiast liderka, również łodzianka, zagra na wiolonczeli. W programie usłyszymy utwory klasyczne z różnych epok. Koncert poprzedzi Msza Święta o godzinie 17.00 w intencji Stanisława Witkiewicza, którego 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Mszę Świętą odprawi ks. Proboszcz Mirosław Goliński.


Wybór miejsca na ten kameralny koncert nie jest przypadkowy. Kaplica w Jaszczurówce została zaprojektowana przez Witkiewicza, a wybudowano ją wlatach 1904 – 1907, dzięki finansowemu wsparciu fundacji dzieci Adama Uzańskiego, którzy byli właścicielami Jaszczurówki. Wykonana została z drewna na kamiennej podmurówce, w stylu zakopiańskim. Od wielu lat jest wizytówką architektury drewnianej w Zakopanem i co roku odwiedzana jest przez setki turystów z całego świata. Obecnie wpisana jest do rejestru zabytków.

Imprezę „Koncerty w Zakopanem – lato 2015” honorowym patronatem objęli: Leszek Dorula – burmistrz Miasta Zakopanego, Grzegorz Jóźkiewicz – przewodniczący Rady Miasta Zakopanego i prof. Wojciech Witkiewicz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu. Natomiast organizatorem wszystkich wydarzeń jest stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych, a partnerami: Urząd Miasta Zakopanego, Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

Wstęp wolny. 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.