PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, którego szukasz"

Czwartek, 14 stycznia 2016 r.
Autor: Elżbieta Krzemińska-Owczarz

"Kino, którego szukasz"14 stycznia 2016 Kino Sokół w Zakopanem (ul. Orkana), godz. 19.00. „Nadejdą lepsze czasy„ reż. Hanna Polak, 2014 / Dania, Polska / dokument, 1 godz. 50 min.


Czy nadejdą lepsze czasy?

Wysypisko śmieci Swałka, największe w Europie, znajduje się zaledwie 18 kilometrów od Kremla,  a tak naprawdę to lata świetlne. Mieszkają na nim ludzie, a wśród nich czternastoletnia Jula i jej matka alkoholiczka. O jej losach postanowiła opowiedzieć polska reżyserka i operatorka Hanna Polak, autorka głośnego filmu „Dzieci z Leningradzkiego” (nominacja do Oscara), o bezdomnych i osieroconych dzieciach żyjących na ulicach Moskwy.
Film „Nadejdą lepsze czasy” Hanna Polak kręciła przez 14 lat. Kilkanaście lat  pracy z kamerą na śmietnisku, przekradania się bez zezwolenia, oglądania ludzi sytuacjach granicznych, ludzi, którzy się poddali, ale też takich, którzy walczą.

Gdy film się rozpoczyna, Jula ma dziesięć lat i chce tylko jednego, żyć normalnie. Lecz aby tak się stało, musi się dowiedzieć, że wszystko zależy tylko od niej. Kamera towarzyszy jej w najbardziej intymnych momentach życia, tych dobrych i tych strasznych.
Nie jest to film przyjemny, to film szczery i bolesny, lecz przepełniony jednocześnie empatią.

Hanna Polak nie ocenia, tylko opisuje trudny świat i próbuje go zrozumieć.

Dziennikarz „Los Angeles Times” tak napisał o filmie:
„Reżyserka i operatorka Hanna Polak stworzyła nie tylko wierny i intymny reportaż, ale niezwykle mocny obraz – chwytający za serce, smutny, ale przepełniony nadzieją”.

Beata Słama

Partnerami cyklu są: Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Patronami medialnymi są: Tygodnik Podhalański, Portale: Watra.pl oraz Zakopanedlaciebie.pl, GDK - Górski Dom Kultury, a także Infogram. Widmo cafe - wydruki oraz projekty graf.

https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz/
http://www.kinosokol.z-ne.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.