PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, którego szukasz"

Czwartek, 14 stycznia 2016 r.
Autor: Elżbieta Krzemińska-Owczarz

"Kino, którego szukasz"14 stycznia 2016 Kino Sokół w Zakopanem (ul. Orkana), godz. 19.00. „Nadejdą lepsze czasy„ reż. Hanna Polak, 2014 / Dania, Polska / dokument, 1 godz. 50 min.


Czy nadejdą lepsze czasy?

Wysypisko śmieci Swałka, największe w Europie, znajduje się zaledwie 18 kilometrów od Kremla,  a tak naprawdę to lata świetlne. Mieszkają na nim ludzie, a wśród nich czternastoletnia Jula i jej matka alkoholiczka. O jej losach postanowiła opowiedzieć polska reżyserka i operatorka Hanna Polak, autorka głośnego filmu „Dzieci z Leningradzkiego” (nominacja do Oscara), o bezdomnych i osieroconych dzieciach żyjących na ulicach Moskwy.
Film „Nadejdą lepsze czasy” Hanna Polak kręciła przez 14 lat. Kilkanaście lat  pracy z kamerą na śmietnisku, przekradania się bez zezwolenia, oglądania ludzi sytuacjach granicznych, ludzi, którzy się poddali, ale też takich, którzy walczą.

Gdy film się rozpoczyna, Jula ma dziesięć lat i chce tylko jednego, żyć normalnie. Lecz aby tak się stało, musi się dowiedzieć, że wszystko zależy tylko od niej. Kamera towarzyszy jej w najbardziej intymnych momentach życia, tych dobrych i tych strasznych.
Nie jest to film przyjemny, to film szczery i bolesny, lecz przepełniony jednocześnie empatią.

Hanna Polak nie ocenia, tylko opisuje trudny świat i próbuje go zrozumieć.

Dziennikarz „Los Angeles Times” tak napisał o filmie:
„Reżyserka i operatorka Hanna Polak stworzyła nie tylko wierny i intymny reportaż, ale niezwykle mocny obraz – chwytający za serce, smutny, ale przepełniony nadzieją”.

Beata Słama

Partnerami cyklu są: Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Patronami medialnymi są: Tygodnik Podhalański, Portale: Watra.pl oraz Zakopanedlaciebie.pl, GDK - Górski Dom Kultury, a także Infogram. Widmo cafe - wydruki oraz projekty graf.

https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz/
http://www.kinosokol.z-ne.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.