PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

BETLEJEMSKA ZORNICA

Piątek, 22 stycznia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

BETLEJEMSKA ZORNICA22 stycznia 2015 r. (piątek) w Sanktuarium na zakopiańskiej Olczy odbędzie się III Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych <BETLEJEMSKA ZORNICA>, który stanowi regionalne eliminacje do dwóch ogólnopolskich konkursów grup kolędniczych: PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu – dla grup dziecięcych i młodzieżowych oraz GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej – dla grup dorosłych. „Nasz przegląd jest adresowany nie tylko do góralskich zespołów, ale i a może nawet przede wszystkim do samorodnych grup kolędniczych, które kultywują tradycję chodzenia po kolędzie odwiedzając nasze domy w czasie świąt.


Chcemy zachować i upowszechniać tą piękną tradycję, bo w wielu miejscowościach Podhala jej już w ogóle się nie praktykuje. Kolędnicy to orędownicy szczęścia, dlatego barwne i zabawne widowiska kolędników powinny zawsze gościć w naszych domach” – powiedział pomysłodawca i kierownik artystyczny imprezy Szymon Bafia.

Dla najbardziej wyróżniającej się grupy jury przyzna GRAND PRIX w postaci ceramicznej statuetki BETLEJEMSKA ZORNICA, wykonanej w pracowni ceramiki w „Jutrzence”. 

W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział dziewięć grup kolędniczych. Do udziału w ogólnopolskim przeglądzie w Podegrodziu została zakwalifikowana grupa z zespołu Zornica, która tam zdobyła drugą nagrodę. Nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej otrzymała także grupa z zespołu Zornica gdzie zdobyła główną nagrodę.

Głównym organizatorem Przeglądu jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” wraz z partnerami Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Sanktuarium na Olczy. Swoją nagrodę ufundował burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Fundatorami nagród rzeczowych jest Tatrzański Park Narodowy. 

Wszystkie grupy kolędnicze z Podhala oraz kierownicy, instruktorzy i animatorzy zespołów góralskich chcący wziąć udział w Przeglądzie powinni zapoznać się z regulaminem i przesłać wypełnioną kartę zgłoszeń. Szczegóły w załącznikach.

http://www.watra.pl/files/get/Karta_zgloszenia2016.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.