PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Klasyka i...klasyka

Piątek, 5 lutego 2016 r.
Autor: Piotr Kyc

Klasyka i...klasykaNajbardziej znane motywy z muzyki klasycznej, filmowej i musicali KAWIARNIA KMICIC 5 lutego (PIĄTEK) godz. 19.00 Ul. Staszica 11a, 34-500 Zakopane Anna Markiewicz i Jakub Pożyczka w niezwykłym duecie dwojga wiolonczelistów


Anna Markiewicz od kwietnia mieszka w Zakopanem. Jakub Pożyczka mieszka w Warszawie. Ona od 30 lat z instrumentem w ręku, On trzydziestkę będzie świętował za pięć lat. Spotkali się przy jednym pulpicie w warszawskiej orkiestrze, kilka miesięcy temu. W przerwach prób wymieniali się instrumentami, przegadali parę godzin i tak powstał pomysł wspólnego występu. Duety wiolonczelowe to idea nienowa. Zaczęło się już w epoce baroku i trwa do dziś. Śpiewny, łagodny dźwięk wiolonczeli wzbogaca brzmienie każdego zespołu. Co dopiero, kiedy są dwie. A istnieją przecież wiolonczelowe orkiestry, gdzie jest ich 8, a nawet 12! Zgranie instrumentów o podobnej barwie i skali to spore wyzwanie artystyczne. Są zespoły znane i mniej znane, ale wszystkie łączą wspólne cechy – otwartość na poszukiwanie i aranżowanie nowego repertuaru, a także wzajemne zaufanie i brak rywalizacji. Bo cała zabawa polega na tym, żeby się wzajemnie nie oceniać, ale właśnie … dobrze bawić. I tego też życzymy naszym słuchaczom!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.