PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Święto ulicy Kościeliskiej

3–4 września 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Święto ulicy KościeliskiejZwiązek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na Święto Ulicy Kościeliskiej. Tym razem świętowanie będzie się odbywać przez 2 dni. W sobotę 3 września 2016 konkurs rysunkowy dla dzieci oraz rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszy ogródek ul. Kościeliskiej. Niedzielne obchody 4 września 2016 rozpoczną się od godz. 9.30 zapaleniem zniczy na grobach mieszkańców ul. Kościeliskiej na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. W serwisie Watra szczegółowy program imprezy...


3 września (sobota) 2016

12:00 - do 13:00 Konkurs rysunkowy dla dzieci  przedszkolnych zatytułowany „Najstarsza ulica w Zakopanem - Kościeliska” w Zespole  Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
12.30 - Wystawa – galeria Zespołu Szkół Plastycznych  im. Antoniego Kenara w  Zakopanem , ul. Kościeliska 35
13.00 - Rozdanie nagród
13.00 - Rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszy ogródek ul. Kościeliskiej

4 września (niedziela) 2016

9.30 - Zapalenie zniczy na grobach mieszkańców ul. Kościeliskiej na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku
10.00 - Msza święta w intencji mieszkańców ulicy Kościeliskiej w Starym Kościółku
11.00 - Zbiórka i przejazd powozami konnymi ulicami :Kościeliską, Krupówkami, Orkana, Koscieliską do karczmy „Sopa” - zabytkowej zagrody Gąsieniców Sieczków
11.00 - Rozpoczęcie zwiedzania zakopiańskiej starówki – oprowadza mgr inż. Jan  Karpiel Bułecka.
11.30 - Wizyta Burmistrza Miasta Zakopane i przedstawicieli Zarządu Związku Podhalan Oddział Zakopane u najstarszego i najmłodszego mieszkańca ulicy Kościeliskiej.
12.00 - Konkurs na wypieki- "Moskole i poncki z tegorocnyj mącki”
12.00 - Konkurs na najlepszą nalewkę
12.30 -Konkurs wiedzy  o ulicy Kościeliskiej i jej mieszkańcach
13.00 - Konkurs na najlepiej ubraną gaździnę - „Przezieracka skrzyni”
14.00 - Konkurs na śpiew pasterski (solowy i grupowy) „Nie bede jo pasła za kwaterke masła”
14.30 - Występ góralskiego zespołu „Małe Regle” z Poronina
13.00 - 16.00 - Atrakcje dla dzieci (zabawy, zawody sportowe)
16:30 - Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, wręczenie nagrody niespodzianki dla rodziny góralskiej najliczniej reprezentowanej podczas święta w tradycyjnych odzieniach góralskich - wszystkie konkursy odbędą się na polanie przed jatą Ciotki Bułeckuli


Konkurs Literacki „Ulica Kościeliska” 2016

Związek Podhalan Oddział Zakopane serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim dotyczącym najstraszniej ulicy Zakopanego – Kościeliskiej. Organizatorzy mają nadzieję, że jedna z najpiękniejszych ulic miasta, przy której znajduje się wiele zabytków i pracowni artystycznych, skłoni do sięgnięcia po pióro, a przez to do popularyzowania ulicy Kościeliskiej.

Warunki uczestnictwa.
1. W konkursie uczestniczyć mogą wszyscy piszący w języku literackim lub w gwarze podhalańskiej. Rozpatrywane będą utwory nigdzie dotychczas niepublikowane.

2. Każdy Autor może przesłać maksymalnie trzy utwory literackie. Każdy z utworów winien być podpisany wyłącznie godłem. Imię i nazwisko oraz dokładny adres Autora należy podać w osobnej zaklejonej kopercie opatrzonej godłem i włożonej do koperty zawierającej utwory. Jeden Autor może występować pod jednym godłem. W przeciwnym wypadku Autor nie będzie uczestniczył w konkursie.

3. Każdy z utworów winien być przesłany w czterech egzemplarzach (oryginał i trzy kopie) pisanych na komputerze lub maszynie do pisania. Rękopisy dopuszczalne są jedynie w przypadku bardzo czytelnego pisma (pismo drukowane).

4. Prace oceniane będą przez Jury w kategoriach wiekowych: -dzieci i młodzież do lat 15 -od lat 15 do 100. Oraz w dwóch kategoriach: - utworów pisanych gwarą podhalańską - utworów pisanych językiem literackim

5.Termin nadsyłania utworów upływa z dniem 20 września 2016(decyduje data wpłynięcia) Utwory prosimy przesyłać na adres: Związek Podhalan Oddział w Zakopanem 34-500 Zakopane, ul. Kościuszki 4 z dopiskiem: KONKURS LITERACKI

6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wtorkowych posiadów góralskich w dniu 27września 2016 w Białej Izbie ul. Kościuszki 2 w Zakopanem. Organizatorzy nie zwracają przesłanych prac oraz nie wysyłają do Autorów prac werdyktu Jury (poza pracami nagrodzonymi). Ponadto organizatorzy zastrzegają sobie prawo nieodpłatnego publikowania nagrodzonych i wyróżnionych utworów w wydawnictwach zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan

7. Nie przewidujemy autoryzacji prac przed ich ewentualną publikacją.

8. Wysokość nagród zostanie ustalona przez Organizatorów Konkursu po jego rozstrzygnięciu 9 . Autorzy przystępując do konkursu wyrażają zgodę na publikowanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w publikacjach i ogłoszeniu wyników.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.