PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego.

Poniedziałek, 3 października 2016 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego.Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie - 40 lat „Atmy”. W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego. KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego. Krzysztof Książek - fortepian. Poniedziałek, 3 października 2016 godz. 18:00.


Krzysztof Książek ur. 1992 roku w Krakowie. Półfina-lista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkur-sie im. F. Chopina w Warsza-wie. W latach 2005-2016 kształcił się pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa, naj-pierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a następnie w Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom licen-cjacki). W 2016 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowo-wiejskiego w Bydgoszczy. Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: The Interna-tional Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition – II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego – nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu (Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie – II nagroda (2015). Koncertował w Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, RPA, USA, Maroku, Polsce, na Słowacji, na Ukrainie i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultu-ry i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, także programu stypendialnego „Młoda Polska”. W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

Krzysztof Książek – fortepian

Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce
Kurator ds. Programowych „Atmy”

W programie:

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Fantazja f-moll op. 49

Sonata h-moll op. 58
I  Allegro maestoso
II  Scherzo: Molto vivace
III  Largo
IV  Finale: Presto non tanto; Agitato

Karol Szymanowski (1882–1937)

4 Mazurki  z op. 50
1.  Sostenuto. Molto rubato
2.  Allegramente. Poco vivace. Rubasznie
3. Moderato
4.  Allegramente, risoluto


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie”

●  24 listopada (czwartek) 2016, godz. 18:00
DUET AKORDEONOWY
Grzegorz Palus & Alena Budzinakova
w programie: Karol Szymanowski, Witold Lutosławski,
Andrzej Krzanowski 

●  8 grudnia (czwartek) 2016, godz. 18:00
W KRĘGU PIEŚNI
Agata Widera – sopran
Weronika Kępka – alt
Tomasz Śliwiński – fortepian
w programie: Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.