PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Wiadomości

Nagrody konkursu Koalicji Marek Ziem Górskich

Wtorek, 4 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKarcma u Borzanka należąca do Katarzyny i Andrzeja Petrylów oraz Józef Słowik, dziennikarz „Polski – Gazety Krakowskiej” to podhalańscy laureaci konkursu na osobowość ziem górskich przeprowadzonego przez Koalicję Marek Ziem Górskich. W sobotę w Żywcu odbyła się gala, na której prezentowano nominowanych oraz wręczono nagrody.


Karcma u Borzanka była nominowana w kategorii małych przedsiębiorstw, natomiast Józef Słowik w kategorii dziennikarzy. Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz, który proponował obydwie kandydatury, zgłosił również do kategorii osobowości posła na Sejm Kontraktowy Władysława Skalskiego. Z powodu nieobecności zakopiańskiej delegacji Burmistrz przedstawiał też innego nominata, Andrzeja Gąsienicę Makowskiego zgłoszonego do kategorii samorządowców.

Nagrodę w imieniu właścicieli Karcmy odebrał ojciec Katarzyny Petryli Michał Borzęcki, którego staraniem rodzinny budynek przy ul. Waksmundzkiej został odzyskany od skarbu państwa i wrócił do dawnej roli. Józef Słowik dziękując za wysokie wyróżnienie obiecał nie pisać „Tischnerowskiej trzeciej prawdy”. Nominację dla Skalskiego odebrał w jego imieniu Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z obszaru Żywiecczyzny i Podhala. Stanowi inicjatywę, której celem jest promowanie niezaprzeczalnych walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie regionu Polski. Kładąc nacisk na promowanie samego regionu, ma za zadanie jednocześnie podkreślać wyjątkowość i niepowtarzalność produktów z niego pochodzących.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.