PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Wiadomości

Osobowości Ziem Górskich

Wtorek, 23 kwietnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWielokrotny mistrz świata w sportach motocyklowych Tadeusz Błażusiak został Ambasadorem Ziem Górskich, a doktor etnologii Stanisława Trebunia-Staszel została wybrana Osobowością Ziem Górskich podczas sobotniej gali w Żywcu zorganizowanej przez Koalicję Marek Ziem Górskich. Również zgłoszony przez Burmistrza Marka Fryźlewicza red. Jan Głąbiński w kategorii Dziennikarz Ziem Górskich był bliski trofeum – jako jeden z trzech nominowanych i zaprezentowanych w trakcie gali kandydatów.


Za Tadeusza Błażusiaka nagrodę odebrał jego menadżer i brat – Wojciech. O tym na ile mistrz motocykla zasługuje na miano ambasadora zaświadczył jeden z austriackich samorządowców odbierający taką samą nagrodę w imieniu honorowego konsula RP w Austrii Gerolda Ortnera, który usłyszawszy nazwisko sportowca powiedział, że w jego stronach Błażusiak to wręcz ikona sportów motocyklowych. 

Bardzo wzruszona wyróżnieniem była Stanisława Trebunia-Staszel, która nominowana była wraz z koleżanką po fachu Małgorzatą Kiereś oraz innym działaczem kultury góralskiej Józefem Pitoniem. Zakopiańczyk nie został osobowością, ale po raz pierwszy kapituła przyznała, właśnie jemu, tytuł Przyjaciela Ziem Górskich za całokształt działalności. 

Koalicja Marek Ziem Górskich jest stowarzyszeniem zrzeszającym środowiska i instytucje zainteresowane rozwojem terenów górskich i promowania górskiego produktu. Ponieważ po wejściu do Unii Europejskiej nie można promować towarów i usług sloganem „dobre, bo polskie”, Koalicja już u swego zarania postawiła na hasło „dobre, bo górskie” i m.in. przy pomocy plebiscytu na osobowość ziem górskich promuje działaczy, samorządowców, przedsiębiorców (w tym roku zgłoszeń z Podhala nie było) oraz dziennikarzy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.