PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Mobilna ścianka wspinaczkowa dla strażaków

Czwartek, 22 grudnia 2011 r.
Autor: AKS

Mobilna ścianka wspinaczkowa dla strażakówDzięki staraniom Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej pozyskano mobilną ściankę wspinaczkową. To wszystko za sprawą umowy sponsoringowej jaką podpisał Związek Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej na zakup 10 zestawów mobilnych – przejezdnych ścianek wspinaczkowych.


Umowę zawarto z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem Spółką Akcyjną z siedzibą w Warszawie (PGNiG), Dolnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (DSG), Górnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu (GSG), Karpacką Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (KSG), Mazowiecką Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (MSG), Pomorską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (PSG), Wielkopolską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (WSG).

- Celem projektu jest doskonalenie umiejętności przeprowadzania szybkiej i bezpiecznej akcji ratunkowej na wysokości, która może zadecydować o ludzkim życiu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku nasza jednostka brała udział między innymi w ewakuacji narciarzy z kolei na Wierchu Rusińskim. Przy pomocy przenośnych drabin i linek ratowniczych ewakuowaliśmy zmarzniętych narciarzy, akcja przebiegła wyjątkowo sprawnie - wyjaśnia Krzysztof Kramarz, Członek Zarządu OSP Bukowina Tatrzańska.

- Dzięki nowo nabytej ściance chcemy podnieść umiejętność czynnego udziału w akcji ratunkowej na wysokości, przemieszczanie się na miejsce wypadku, użycie sprzętu ratunkowego i manewrów linowych. Mobilna ścianka posłuży również do przeprowadzania zawodów strażackich - dodaje.

Oficjalnego przekazania sprzętu dokonano 13 grudnia w Gdańsku w siedzibie producenta.

Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bukowiny Tatrzańskiej przeprowadziła już pierwsze zawody dla członków MDP.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.