PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Mobilna ścianka wspinaczkowa dla strażaków

Czwartek, 22 grudnia 2011 r.
Autor: AKS

Mobilna ścianka wspinaczkowa dla strażakówDzięki staraniom Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej pozyskano mobilną ściankę wspinaczkową. To wszystko za sprawą umowy sponsoringowej jaką podpisał Związek Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej na zakup 10 zestawów mobilnych – przejezdnych ścianek wspinaczkowych.


Umowę zawarto z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem Spółką Akcyjną z siedzibą w Warszawie (PGNiG), Dolnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (DSG), Górnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu (GSG), Karpacką Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (KSG), Mazowiecką Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (MSG), Pomorską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (PSG), Wielkopolską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (WSG).

- Celem projektu jest doskonalenie umiejętności przeprowadzania szybkiej i bezpiecznej akcji ratunkowej na wysokości, która może zadecydować o ludzkim życiu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku nasza jednostka brała udział między innymi w ewakuacji narciarzy z kolei na Wierchu Rusińskim. Przy pomocy przenośnych drabin i linek ratowniczych ewakuowaliśmy zmarzniętych narciarzy, akcja przebiegła wyjątkowo sprawnie - wyjaśnia Krzysztof Kramarz, Członek Zarządu OSP Bukowina Tatrzańska.

- Dzięki nowo nabytej ściance chcemy podnieść umiejętność czynnego udziału w akcji ratunkowej na wysokości, przemieszczanie się na miejsce wypadku, użycie sprzętu ratunkowego i manewrów linowych. Mobilna ścianka posłuży również do przeprowadzania zawodów strażackich - dodaje.

Oficjalnego przekazania sprzętu dokonano 13 grudnia w Gdańsku w siedzibie producenta.

Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bukowiny Tatrzańskiej przeprowadziła już pierwsze zawody dla członków MDP.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.