PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Dunajec

Kultura

Opłatek Związku Podhalan w Czarnym Dunajcu

Piątek, 1 lutego 2013 r.
Autor: Wioleta Bulas

fot. Archiwum Organizatorów26 stycznia jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnym Dunajcu odbył się opłatek Związku Podhalan oddział Czarny Dunajec. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kościele w Czarnym Dunajcu, podczas której nie zabrakło góralskiej oprawy muzycznej. Po Mszy św. wszyscy obecni zostali zaproszeni przez obecnego prezesa Jacka Podsiadło na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnym Dunajcu, gdzie zespół "Mali Dunajcanie" działający pod czujnym okiem Anny Bulas, przygotował dla zgromadzonych program jasełkowy.


Spotkał się on z wielkim aplauzem widowni. Po skończonym występie przyszedł czas na kolędowanie i połamanie się opłatkiem. Dzieci z zespołu otrzymały paczki z łakociami ufundowane przez „Delikatesy Centrum” z Czarnego Dunajca, za co serdecznie „Mali Dunajcanie” dziękują.

Związek Podhalan w Czarnym Dunajcu oraz zespół "Mali Dunajcanie" życzą wszystkim „syśckiego nojlepsego w Nowym Roku! Hej!!!”. I zapraszają do uczestnictwa i zapisywania się do Związku Podhalan w Czarnym Dunajcu jak i również do zespołu "Mali Dunajcanie".

"Coby by Wom zycyć w tom świyntom noc,
Kiedy z Betlejemskiej Gwaizdy bije jasno moc.
Coby sie Wom wiedło, darzyło i syćko co dobre
W zyciu nie mineło! Coby my se w Związku Podhalan
Zgodnie gazdowali, piyknie potońcyli i zaśpiewali!"

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.