PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Dunajec

Zaproszenia

Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy

Piątek, 11 grudnia 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Przegląd Recytatorów i GawędziarzyEliminacje XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Gminy Czarny Dunajec w piątek 11 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu odbędą się gminne eliminacje do finału XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.


Celem przeglądu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą regionu i pięknem gwary, uczczenie pamięci poety ze Stołowego - Andrzeja Skupnia - Florka i popularyzacja jego twórczości.

Finał Przeglądu odbędzie się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu w dniu 14.01.2016 r. (czwartek). Uczestnicy oceniani będą za znajomość utworów pisanych gwarą, interpretację, strój reprezentowanego regionu, dostosowanie utworu do wieku uczestnika. Przegląd przebiegał będzie w dwóch kategoriach: recytatorów i gawędziarzy - W kategorii recytatorów obowiązuje wygłoszenie 2 utworów wybranych przez siebie poetów. W kategorii gawędziarzy uczestnik prezentuje tylko jeden utwór dowolnie wybranego autora. Uczestnik może występować tylko w jednej z ww. kategorii. Utwory należy dostosować tematycznie do wieku uczestników. Czas wygłaszania nie może przekraczać 10 minut. Uczestnika obowiązuje kompletny strój regionalny. Występować będą w czterech grupach wiekowych: kl. 0 – III, klasy IV – VI, gimnazjum, szkoły średnie. Do eliminacji gminnych szkoły podstawowe i gimnazja mogą zgłosić maksymalnie 5 uczestników natomiast szkoły średnie 4 uczestników. Uczestnik laureat nie może przedstawiać utworu prezentowanego przez siebie w poprzednich Przeglądach.
Karty zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 grudnia 2015r. na adres: Centrum Kultury i Promocji, ul. Piłsudskiego 2a, 34-470 Czarny Dunajec lub mailem: ckip@ckip.org

Do finału w Białym Dunajcu kwalifikuje się po 2 najlepszych recytatorów i 2 gawędziarzy z każdej grupy wiekowej szkół podstawowych i gimnazjów oraz po trzech ze szkół ponad gimnazjalnych. Komisja oceniająca może dokonać zmian w ramach limitu miejsc (tylko w poszczególnych grupach wiekowych). Wyróżnieni uczestnicy otrzymają nagrody.

Pełny regulamin eliminacji oraz karty zgłoszeń znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec -www.ckip.org

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.