PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kieżmark

Kultura

„Nowy Targ, Kieżmark na starej fotografii”

Środa, 29 lutego 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

fot. MOK Nowy Targ14 lutego w kieżmarskim Muzeum na ul.Alexandra 11 nastąpiło otwarcie wystawy fotografii pt. „Nowy Targ, Kieżmark na starej fotografii”, na której eksponowane są najciekawsze zdjęcia słynnych fotografów: Edwarda Morawetza z Nowego Targu i Emila Moravetza z Kieżmarku oraz innych autorów.


Wystawa jest jednym z efektów realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego projektu pt. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko – słowackiego Podtatrza i Tatr, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Głównym celem projektu jest ocalenie od zapomnienia starych fotografii znajdujących się w placówkach muzealnych jak również w zbiorach prywatnych. Fotografii, które są nieocenionym źródłem wiedzy na temat minionych czasów.

Na otwarciu wystawy obecni byli burmistrz miasta Kieżmark Igor Šajtlava, Milan Nevlazla, Dyrektor biura Združenia Region „Tatry” w Kieżmarku, przedstawiciele środowiska kultury i nauki z Polski, licznie reprezentowani byli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z panią prezes Marią Kopytek, obecna byłą również pani Anna Dziubas Dyrektor Galerii BWA „Jatki”. Wystawę otworzyły Pani Erika Cintulova i pani Joanna Voit.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.