PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kieżmark

Kultura

„Nowy Targ, Kieżmark na starej fotografii”

Środa, 29 lutego 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

fot. MOK Nowy Targ14 lutego w kieżmarskim Muzeum na ul.Alexandra 11 nastąpiło otwarcie wystawy fotografii pt. „Nowy Targ, Kieżmark na starej fotografii”, na której eksponowane są najciekawsze zdjęcia słynnych fotografów: Edwarda Morawetza z Nowego Targu i Emila Moravetza z Kieżmarku oraz innych autorów.


Wystawa jest jednym z efektów realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego projektu pt. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko – słowackiego Podtatrza i Tatr, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Głównym celem projektu jest ocalenie od zapomnienia starych fotografii znajdujących się w placówkach muzealnych jak również w zbiorach prywatnych. Fotografii, które są nieocenionym źródłem wiedzy na temat minionych czasów.

Na otwarciu wystawy obecni byli burmistrz miasta Kieżmark Igor Šajtlava, Milan Nevlazla, Dyrektor biura Združenia Region „Tatry” w Kieżmarku, przedstawiciele środowiska kultury i nauki z Polski, licznie reprezentowani byli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z panią prezes Marią Kopytek, obecna byłą również pani Anna Dziubas Dyrektor Galerii BWA „Jatki”. Wystawę otworzyły Pani Erika Cintulova i pani Joanna Voit.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.