PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Polaniarski Osod

Poniedziałek, 10 września 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę na terenie Ośrodka Biathlonowego w Kirach odbył się VIII Polaniarski Osod, czyli impreza kończąca sezon pasterski w Tatrach. Najpierw wystąpili dudziarze, a następnie zespół góralski "Polaniorze" z Kościeliska przedstawił na scenie plenerowej tradycyjny „osod”, czyli powrót bacy, juhasów i owiec do wsi z wypasu. W widowisku wzięli także udział bacowie z Kościeliska i Liptowa. Zapłonęła także watra „Tatrzańskich Wici”. Dopisał pogoda i liczna publiczność, która miała okazję do dobrej zabawy, a także zapoznania się z góralskim folklorem.


Jednym z głównych punktów programu był ogłaszany co roku konkurs kulinarny „O baranie rogi” na najlepszą potrawę z baraniny i jagnięciny. Jury pierwszą nagrodę przyznało Karcmie "Zadyma" z Szaflar.

Podczas imprezy na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna, zespół „Zawrat” z Bustryku oraz laureaci przeglądu śpiewu pasterskiego „XX Przednówka w Polanach”. Na zakończenie odbył się koncert zespołu „J.A.M.A. Band” i zabawa na wolnym powietrzu.

VIII Polaniarski Osod został zorganizowany przez Związek Podhalan Oddział Kościelisko wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko i Urzędem Gminy Kościelisko.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.