PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Kościelisko

Sport

Tatrzański Festiwal Biegów Zimowych

Niedziela, 28 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

Tatrzański Festiwal Biegów ZimowychW dniu, który zapewne przejdzie do historii polskiego sportu zimowego za sprawą sukcesu Justyny Kowalczyk odniesionego w Vancouver przeprowadzono w Zakopanem pierwszy Tatrzański Festiwal Biegów Narciarskich. Miejsce wybrano kapitalne - trasy biegowe przy Szlaku Papieskim im. Jana Pawła II, Siwa Polana, Biały Potok.


Jak festiwal, to i musiała być jakaś różnorodność. Rozpoczęto imprezą dla miłośników wędrówek na nartach biegowych i śladowych. Osoby indywidualne a także całe rodziny mogły wziąć udział w rajdzie rodzinnym, którego trasę wytyczono w rejonie Magury Witowskiej. Kolejną propozycja były zawody dla dzieci i młodzieży przeprowadzone techniką klasyczną. Formuła zawodów była zabawowo - sprinterska. W samo południe rozegrano zawodu sprinterskie na dystansie 150 metrów dla VIP- ów i olimpijczyków. W kategorii "Olimpijczycy" wystartowali: Władysława Tragarz Majerczyk, Józefa Chromik, Maria Bukowska Kowalska, Edward Budny, Jan Szpunar. Kategoria "VIP-ów" prezentowała się jeszcze skromniej. Na starcie stanęły panie: Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Sobańska, Regina Tokarz i Anna Szwab, a panowie rozegrali pojedynek w składzie: Jan Gąsienica Walczak, Antoni Marmol, Jan Piczura i Józef Szwab.Imprezę zakończył bieg Open - dla każdego - na dystansie 10 km. Wprawdzie organizatorzy sugerowali, że ma być to rodzaj wspólnego przejścia trasy beż żadnej klasyfikacji ale nikt ze startujących nie miał ochoty na spacer i zanim ktokolwiek się połapał "spacerowicze" wpadli na metę po szaleńczych pościgach pośród witowskich lasów.

Nagrody zwycięzcom festiwalowych, pełnych pogodnego ale i sportowego ducha zmagań wręczał Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica - Makowski.

Trasy na Siwej Polanie są zakładane od niedawna. Jest to inicjatywa Tadeusza Majocha, który znalazł poparcie właścicieli terenu - Wspólnotę Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi z siedzibą w Witowie, oraz w Radzie Powiatu Tatrzańskiego, której jest członkiem. To dzięki wsparciu Starosty Tatrzańskiego, Rady Powiatu i Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury możliwe było przeprowadzenie sobotniej imprezy,

Impreza jest bardzo potrzebna a trasy biegowe czynne cały sezon niezbędne. Do tego miejsce fantastyczne i właściciele otwarci. W tym roku nie było Biegu Sylwestrowy oraz Biegu Gąsieniców, a tu taki sukces polskiego narciarstwa biegowego...Dlatego Tatrzański Festiwal Biegów Zimowych wpisał się bardzo dobrze w atmosferę tego sportowego święta. Główny pomysłodawca i organizatorów imprezy Tadeusz Majoch - wieloletni trener narciarstwa klasycznego widocznie przewidział sukces Justyny Kowlaczyk tego dnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.