PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

Nowotarski akcent w Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Piątek, 28 maja 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin JagłaW Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nowym prezesem stowarzyszenia został Leszek Zegzda – wicemarszałek Małopolski. Do zarządu organizacji został wybrany Marcin Jagła – naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji.


W skład Zarządu MOT weszli także: Jan Bączek, Bożena Srebro, Jan Sienkiewicz, Anna Jędrocha, Mirosław Banach, Krzysztof Kuczmański, Marcin Pałach, Janusz Kociołek, Krzysztof Borkowski oraz przedstawiciele województwa: Teresa Starmach (przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizyczej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego), Elżbieta Kantor (dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego), Jan Wieczorkowski (wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotychczasowy prezes MOT) i Andrzej Gut-Mostowy (poseł na Sejm RP).

- Wybranie mnie w poczet członków zarządu to wzmocnienie roli Nowego Targu w organizacji. Jestem przekonany, że ścisła współpraca z Małopolską Organizacją Turystyczną przełoży się na sukces promocyjny miasta – powiedział Marcin Jagła.

Małopolska Organizacja Turystyczna realizuje zadania związane z rozwojem turystyki w Małopolsce. MOT jest stowarzyszeniem o charakterze non-profit, organizacją która łączy współpracę samorządu terytorialnego i branży turystycznej. Organizacja liczy 113 członków – przedstawicieli województwa małopolskiego, powiatów, miast i gmin, biur podróży i hoteli, fundacji, stowarzyszeń, izb, związków, kopalni, wyższych szkół zawodowych, przedsiębiorstw oraz osoby fizyczne.

Dzięki dotychczasowej współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną miasto Nowy Targ uczestniczy w targach turystycznych, do miasta przyjeżdżają dziennikarze z branży turystycznej z wizytami studyjnymi, miasto częściej gości na antenie TVP Kraków i w czasopismach turystycznych. Współpraca z MOT zaowocowała udostępnieniem zwiedzającym kościółka św. Anny, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. W planach na bieżący rok MOT ma także udział w licznych zagranicznych targach turystycznych, organizację szkoleń, warsztatów i konferencji, wydanie publikacji promocyjnych (łącznie 300.000 egz.) oraz realizację projektów promujących Małopolskę w oparciu o fundusze unijne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.