PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

Nowotarski akcent w Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Piątek, 28 maja 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin JagłaW Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nowym prezesem stowarzyszenia został Leszek Zegzda – wicemarszałek Małopolski. Do zarządu organizacji został wybrany Marcin Jagła – naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji.


W skład Zarządu MOT weszli także: Jan Bączek, Bożena Srebro, Jan Sienkiewicz, Anna Jędrocha, Mirosław Banach, Krzysztof Kuczmański, Marcin Pałach, Janusz Kociołek, Krzysztof Borkowski oraz przedstawiciele województwa: Teresa Starmach (przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizyczej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego), Elżbieta Kantor (dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego), Jan Wieczorkowski (wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotychczasowy prezes MOT) i Andrzej Gut-Mostowy (poseł na Sejm RP).

- Wybranie mnie w poczet członków zarządu to wzmocnienie roli Nowego Targu w organizacji. Jestem przekonany, że ścisła współpraca z Małopolską Organizacją Turystyczną przełoży się na sukces promocyjny miasta – powiedział Marcin Jagła.

Małopolska Organizacja Turystyczna realizuje zadania związane z rozwojem turystyki w Małopolsce. MOT jest stowarzyszeniem o charakterze non-profit, organizacją która łączy współpracę samorządu terytorialnego i branży turystycznej. Organizacja liczy 113 członków – przedstawicieli województwa małopolskiego, powiatów, miast i gmin, biur podróży i hoteli, fundacji, stowarzyszeń, izb, związków, kopalni, wyższych szkół zawodowych, przedsiębiorstw oraz osoby fizyczne.

Dzięki dotychczasowej współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną miasto Nowy Targ uczestniczy w targach turystycznych, do miasta przyjeżdżają dziennikarze z branży turystycznej z wizytami studyjnymi, miasto częściej gości na antenie TVP Kraków i w czasopismach turystycznych. Współpraca z MOT zaowocowała udostępnieniem zwiedzającym kościółka św. Anny, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. W planach na bieżący rok MOT ma także udział w licznych zagranicznych targach turystycznych, organizację szkoleń, warsztatów i konferencji, wydanie publikacji promocyjnych (łącznie 300.000 egz.) oraz realizację projektów promujących Małopolskę w oparciu o fundusze unijne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.