PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

Biesiada Pienińska

Niedziela, 19 lipca 2015 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Biesiada PienińskaW sobotę w 18 lipca 2015 roku w krościeńskim amfiteatrze odbyła się Trzecia Biesiada Pienińska. Została ona połączona z IX Jarmarkiem Krościeńskim. Te sobotnie spotkania wakacyjne z folklorem to realizacja projektu, którego głównym celem jest ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców gmin regionu Pienin oraz wśród turystów.


Organizatorami cyklu cotygodniowych, regionalnych spotkań są: Fundacja Dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D. oraz Gminne Centrum Kultury.  Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja Dzieci Pienin otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys.zł.

Na scenie amfiteatru zaprezentował się zespół pieniński „Juhasy” ze Szczawnicy wraz z kapelą "Jaworcanie" oraz dziecięcy zespół z Ochotnicy, prezentujący folklor podhalański. Zaprezentował się także Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka a następnie grupa śpiewacza "Krościeńcanki". Po ich występie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Krościenko a następnie zaprezentowała się grupa taneczna z "Atomówki". Na zakończenie biesiady wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Małe Pieniny" oraz gwiazda wieczoru- zespół "Turnioki".

Wśród dodatkowych atrakcji festynu były: ścianka wspinaczkowa, tyrolka nad Dunajcem, łódź flisacka na Dunajcu degustacja potraw regionalnych oraz wystawa prac twórców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.